СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата

ТРИЧКО: Брејк, слушаш ли ти некогаш “Петар за појадок и пауза” или ти е страв. И срам?!

Петар за појадок и срамота

Пред десетина и, можеби, повеќе години, “Петар за појадок и пауза” беше пример на модерен медиумски формат во секој поглед. Концепцијата беше микс на информации, коментари и кратки анализи на актуелните теми, со јасна либерална идејна ориентација. Со јазик кој со лексиката, интонацијата и дикцијата, ги соборуваше сите мои сомнежи во изразните капацитети и мелодиката на македонскиот. Заедно со “Форум”, и “Утрински”, да и “Глобус”, емисијата беше една од ретките живи точки во медиумскиот и културниот простор, кој уште тогаш беше решил да умре со преголеми дози на примитивност, популизам и неписменост. На неколку семинари и разни трибини, како и во своите колумни и статуси, ја користев емисијата како илустрација на тоа дека духот на нацијата не се дава, дека се уште прета и прави прибиви кон модерноста и европскоста.

Денеска водителките и водителите на тој блок на Метрополис се јавуваат во улогата на вентилатори кои низ етерот го распрскуваат своето утринско срање.
Еве, денеска слушав како ја исмејуваат акцијата за постепена елиминација на пластичните кеси. Па како е можен тој степен на цинизам и кон една ваква работа. Како може едно радио да се заебава со тоа. И тоа како дел од програмската ориентација да се исмејува се и да се биде негативен.

Велат ако не ти се бендисуваме исклучи се или сврти на друга станица. Наше радио, наше право. Ќе правиме што сакаме. Да, но етерот не е ваш, односно не е само ваш, тој е и наш, вие го загадувате и мојот простор и кога не ве слушам. Велат: Ние, демек Македонија, сме решиле се, па сега сме се фатиле за кесите. Па не сме решиле се. Ниту некогаш ќе решиме се. Да сме решиле се вие не би постоеле. Полека. Брејк, слушаш ли ти некогаш “Петар за појадок и пауза” или ти е страв. И срам.

loading...

stream anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch subbed anime Tokyo Ghoul

watch anime dub Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

watch anime Your Name.

anime website Naruto (Dub)

anime websites DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO