Тренчевска: Унапредувањето на човековите права, еднаквост и борба против секаков вид на насилство е наш приоритет и одговорност
Тренчевска: Унапредувањето на човековите права, еднаквост и борба против секаков вид на насилство е наш приоритет и одговорност
Од 48-та седница на Владата: Утврден текстот на новиот Закон за служба во Армијата со дополнителни погодности; Утврдени измените за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот сектор; Предлогот на Финансиската инспекција во јавниот сектор влегува во Собрание
Од 48-та седница на Владата: Утврден текстот на новиот Закон за служба во Армијата со дополнителни погодности; Утврдени измените за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот сектор; Предлогот на Финансиската инспекција во јавниот сектор влегува во Собрание
Обвинителство бара притвор за напаѓачот на полициски началник од Чаир
Обвинителство бара притвор за напаѓачот на полициски началник од Чаир
Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Џафери избувнал и се изнервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Џафери избувнал и се изнервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести

ТРИЧКО ДО МИЦКОВСКИ: Дали си ти нормален човеку, во истата прилика кога велиш дека заслужуваме преговори да кажеш дека владата сака да ја уништи државата

Дал си ти нормален, човеку

Ах, бе Мицко, па ваква испокршеност во ритамот и смислата не можеше да отсвири ниту Џими Хендрикс. Џими никогаш не би си ја пикнал гитарата во г’з за да ја отсвири Елено моме Елено не гази сено косено, но ти без проблеми на истото место можеш да си ги пикнеш сите оценки за власта со кои пет години го тероризираш општеството и да изјавиш дека за една недела Македонија заслужеко ќе ги почне преговорите со ЕУ. Заслужено, еј! И во истата прилика кога велиш дека заслужуваме преговори да кажеш дека владата сака да ја уништи државата.

Па дал си ти нормален, човеку.

Ќе треба и другото апче да го испиеш, тоа ќе ти помигне политичката битка да ја водиш на политички терен во рамките на државата и системот, не против државата и системот, да им кажеш на твоите дека цело време ги заебававте кога им говоревте дека вмро е единствена релевантна и национално одговорна опција за Македонија, да се упристоите, култивирате, да не прдите во свечени прилики, се надевам дека дозата ќе ти се пигоди.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Horimiya Episode 7

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 3

anime stream Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch anime free My Hero Academia Season 2 (Dub)

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime