(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ТРИЧКО: Милчин е ретко лош, злобен, осветољубив човек, кој во допир со општото добро предизвикува штети кои се пропорционални на стисокот што му се овозможува и на повредената суета што му се слева низ лицето

Петрит и Владе

Имам голем респект кон општествениот ангажман на Петрит Сарачини. Затоа што е хармонизиран со авторот. Со неговата природа. Со неговиот светоглед. Така ми делува. Ангажман кој трае. Конзистентен е. Ослободен од позата. Од рангирањето на себе пред тоа на целта. Некорисно залагање за општото добро.

Петрит е добронамерен човек кој излегува од својот мир само кога има со што да му сврти внимание на општеството на опасноста да не се попари од нечија слатка каша или од тоа да му седне во скутот на првата будала со ерекција. Фалусна или ментална, сеедно. Тоа е човек кој жртвува дел од себа за општото добро. Жилав борец, но не тепачиште.

Не сум забележал дека некогаш ја преминал линијата на пристојноста за која мене, да речеме, ме обвинуваат секој миг. И ми нанесуваат неверојатно тешки болки во пределот на меѓуножјето. Освен тоа, една негова свирка предизвикува повеќе емоции од сиот опус на бушавата будала од Отвореното општество. Нашата чудоредност ќе се побуни на овој став, но тоа е така. Да ми рече некој бирај меѓу Милчин и неговото куче, јас би го зел кучето. За кој курац би ми бил Владе. А со Петрит би отишол на пиво. Ако има куче и со кучето.

Три пати сум го сретнал ама го чувствувам за пријател. Амон Мра. Хахаха. Милчин сум го сретнал повеќе пати, но и дома да го ставам во некоја вазна нема да можам да изградам таков однос. Ретко лош, злобен, осветољубив човек, кој во допир со општото добро предизвикува штети кои се пропорционални на стисокот што му се овозможува и на повредената суета што му се слева низ лицето.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Library Wars Episode 12

Animepahe: Legend of Exorcism anime episode 13 online free at https://animepahe.cc english dubbed anime

Watch The☆Ultraman (Dub) Episode 4

Giantbomb: https://www.giantbomb.com/profile/gogoanimebe/about-me/

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimebe