ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ако останат Шилегов и Српче уште по еден мандат нашата метропола навистина може да се преобрази во најуспешно и најбрзо трансформирана упропастеност

Лепота

Па ова е ко почетокот на Марија Хилферштрасе, бре, само што во Виена улицата оди малку угоре, а тука се е рамно. Ако кога одите кон север успеете да не погледнете десно, кон вморонските злодела, тука, на Кејот на Вардар во центарот на Скопје ќе се чувствувате ко во Виена. Или во Монтпеље.

Не сум минувал тука сто години. Малку вирусот корона, малку вирусот на годините и ете какви се убавини човек ќе пропушти да види. Скопје навистина добива детали кои го прават убав град, а деталите се множат толку што целината ја прават европска. Не ги знам надлежностите, но очигледно е дека треба да им се симне капа на Шилегов и на Српче.

Ако останат уште по еден мандат нашата метропола навистина може да се преобрази во најуспешно и најбрзо трансформирана упропастеност. На скандалозното наследство на вмро.

Бранко Тричковски, фб пост

loading...

Website https://kissanime.mx: Watch Initial D Extra Stage (Dub) kissanime Episode 2 kissanime page 1

Watch Diabolik Lovers Recap Episode Full

Dragon Ball Episode 153

Website https://gogoanime.be: Watch El Hazard: The Alternative World gogoanime Episode 13 overlord gogoanime

Vbscan fisica: https://vbscan.fisica.unimib.it/kissanimemx

Fairmark: https://fairmark.com/forum/users/kissanimemx/