Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата
Ахмети: Да го прифатиме бугарското малцинство во Уставот, ништо лошо нема да ѝ стане на државата
Ахмети: Да го прифатиме бугарското малцинство во Уставот, ништо лошо нема да ѝ стане на државата
Македонски Телеком: Досега 13 градови подготвени за 5Г
Македонски Телеком: Досега 13 градови подготвени за 5Г

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Шарената револуција беше ослободување на духот, пограѓанчување на масата, поместување на општеството во нова димензија, Настан во кој нацијата се самоосвести и самоотвори за нови перспективи на социјалниот, политичкиот и културниот развој

Шарената беше упис во светскиот регистер на локални феномени кон кои светот има респект, Шарената го урна злосторничкиот режим на вмро-дпмне не само како власт, туку и како негација на културната, историската и социјалната, саморазбирачка и филозофска матрица на Македонија.

Сите сме помалку или повеќе разочарани од интензитетот и квалитетот на промените што следеа по Шарената, поразените креваат глава, тие би да бидат шарени со црните бои на лудоста, анахронизмот и разнебитеноста, но јас мислам дека тоа нема да се случи никогаш.

Шарената трае во сите позитивни процеси, таа е најзначајниот феномен на нашата социјална реализација, политика и култура. Извор на гордост на сите што учествувавме во револуцијата која го обедини општеството, најмногу во идејата за слободата и правдата. Но, и на сите граѓани.

loading...

online anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime dub 4Anime My Hero Academia Season 2 (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

free anime Attack on Titan Season 3

4Anime Death Note (Dub) Episode 35

4Anime Horimiya