(ВИДЕО) МНОГУ СЕ ОМРСИЈА ОД ПРОПАГАНДАТА НА ГРУЕВИЗМОТ, ОД ПОЛИТИЧАРИ, ПРЕКУ ПЕАЧИ, НОВИНАРИ, СУДИИ, БИЗНИСМЕНИ, ЕКСПЕРТУТКИ
(ВИДЕО) МНОГУ СЕ ОМРСИЈА ОД ПРОПАГАНДАТА НА ГРУЕВИЗМОТ, ОД ПОЛИТИЧАРИ, ПРЕКУ ПЕАЧИ, НОВИНАРИ, СУДИИ, БИЗНИСМЕНИ, ЕКСПЕРТУТКИ
Градоначалникот на Подгорица гостин на Шилегов
Градоначалникот на Подгорица гостин на Шилегов
Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот
Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот
ФАКТ ПРЕД КОЈ АНТИ ВАКСЕРИТЕ МОЛЧАТ: ОД 700 000 ГРАЃАНИ КОИ ПРИМИЛЕ ДВЕ ВАКЦИНИ, НЕМА НИТУ ЕДЕН ПРИЈАВЕН СЛУЧАЈ НА КОМПЛИКАЦИИ
ФАКТ ПРЕД КОЈ АНТИ ВАКСЕРИТЕ МОЛЧАТ: ОД 700 000 ГРАЃАНИ КОИ ПРИМИЛЕ ДВЕ ВАКЦИНИ, НЕМА НИТУ ЕДЕН ПРИЈАВЕН СЛУЧАЈ НА КОМПЛИКАЦИИ
Пендаровски – Штајнмајер во Њујорк: Градењето пријателски релации со Германија е од исклучително значење за Република Северна Македонија
Пендаровски – Штајнмајер во Њујорк: Градењето пријателски релации со Германија е од исклучително значење за Република Северна Македонија
НОВА ВЕРЗИЈА НА ПРИКАЗНАТА ЗА ОВЧАРОТ, СЕЛАНИТЕ И ВОЛКОТ: Валканиот план на ВМРО ДПМНЕ како да ги изеде овците, да го намести волкот и да ги измами селаните!
НОВА ВЕРЗИЈА НА ПРИКАЗНАТА ЗА ОВЧАРОТ, СЕЛАНИТЕ И ВОЛКОТ: Валканиот план на ВМРО ДПМНЕ како да ги изеде овците, да го намести волкот и да ги измами селаните!
СТАНИЦИ ЗА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД КРАДЕЛЕ ОД ДРЖАВАТА околу 3 милиони евра од уплатените такси завршиле на нивните сметки
СТАНИЦИ ЗА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД КРАДЕЛЕ ОД ДРЖАВАТА околу 3 милиони евра од уплатените такси завршиле на нивните сметки
ФИЛИПЧЕ НА МЕЃУНАРОДЕН ЛЕКАРСКИ СИМПОЗИУМ: Здравствените работници со својата посветена и пожртвувана работа, докажаа дека здравствениот систем е столб на државата
ФИЛИПЧЕ НА МЕЃУНАРОДЕН ЛЕКАРСКИ СИМПОЗИУМ: Здравствените работници со својата посветена и пожртвувана работа, докажаа дека здравствениот систем е столб на државата

(ВИДЕО) ТРИЧКО: Не знам дали пее Ил се смее Во небескиот Салаш Нашиот Балаш

Балашевиќ

Како да кажам, Балашевиќ не беше мој тип, неговата музика не беше музика за мене, па дури и поезијата, но околу мене, во фамилијата и во соседството, по кфулињата и кафеаните, во фирмите во кои работев, секаде кај што се движев, сите паѓаа на неговата рамничарска забавеност, меланхоличност, флегматичност и во жестокоста, на тој војводински шарм и шмек, на сенародната вицкастост, молам, јас ја почитував неговата моќ да освои 20 милиони луѓе и да биде достоинствен во волнените времиња што ќе дојдат, а и потоа кога требаше да се смирува тлото. Со себе и со своите хитови обележа една епоха. Без сомневање. Ние сме безмалку врсници.

Секое ново заминување на тие лица со кои сум делел една држава и еден културен круг во поширока смисла, носи со себе и дел од мојот живот.

Редот пред мене е се помал. Опасно се изретчи таа сцена:Оливер, Арсен, Ѓорѓе, Тоше…Му испраќам троа стихови, можеби ќе ги претвори во некоја небеска химна

Не знам дали пее
Ил се смее
Во небескиот Салаш

loading...

https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven

AnimeFreak: Manyuu Hikenchou anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime sites

AnimeTV: Araiguma Rascal anime episode 1 online free at https://animetv.cc free animetv

Hatsumei Boy Kanipan (https://animebee.to/m/kga2) Episode 2

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/kissanimemx/

Woddal: https://www.woddal.com/animefreakws