ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ТРИЧКО: Опасен марш на десно на Милановиќ

Не знам дали следите, почитувани пријатели, но јас имам впечаток дека хрватскиот претседател Милановиќ се претвора во токсичен фактор за Хрватска и за целиот регион. Социјалдемократ кој сака да биде поголем десничар од Јанша, Орбан или Качински, заедно. Сака да го ослаби премиерот Планковиќ и ХДЗ така што ќе ги истисне од ултрадесните пространства и ќе демонстрира ултра хадезизам. Десна десница.

Со ригидни суверенистички, популистички, деснододворувачки пози во однос на Европската унија, всушност, со паланечки антиевропеизам, со релативизирање на геноцидот во Сребреница, па и во Јасеновац, со националистичките кокетажи со Додик односно со опасните ставови за БиХ, релативизирањето на одговорноста на хрватските полициски единици кои претепуваат мигранти на границата со БиХ и, конечно, пред некој ден, со неподносливата лефтерност со која зборуваше за убиството на српската фамилија Зец од страна на хрватските полициски структури на почетокот на Татковинската војна (“преживеаните беа примени во владата, примија оштета, што друго треба”).

Неверојатно.

Не, тие скандали не можат да бидат само хрватска работа.
Тие се од општ интерес.

Треба ли да образлагам зошто е тоа така.
Солидарност со хрватската нормалност, со цивилното општество кое реагираше на овие неверојатни ескапади, на интелектуалната јавност, на неговата и некои други партии, на бројни новинари и на други јавни личности кои реагираа.
Срамота, Зоки.
Колинда беше подобра.

И поубава.

loading...

watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven app Attack on Titan (Dub)

Black Clover (Dub) Episode 168

Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeHeaven DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 9

anime website The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat