Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа

ТРИЧКО: СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИ КОВАЧЕВСКИ Е ДА ЈА ПРОДОЛЖИ ПОЛИТИКАТА НА ЗАЕВ, СЕКАКО МОЖЕ ДА СЕ ОБИДЕ ДА ПОПРАВИ И НЕКОИ ГРЕШКИ

Се што треба да направи новиот лидер на сдсм е да ја продолжи политиката на Заев. Да ја освежи со печатот на својата личност, со посебноста на својот интелектуален, морален и емоционален интегритет, но се заедно на генералната линија на европеизмот и во надворешните пласмани и во внатрешните организации: договори со соседите, компромиси, поделба на власта, правна држава, демократија, а не цврста рака, правото како собирен центар на општеството и политиката како терен за конфронтации, темелна реформа на медиумската сцена, ширење на кадровската база која решава за општите работи, нови напори на опозицијата да и се објасни дека таа е дел од системот кој мора да го почитува, мора да му се потчини, мора да сфати дека не е таа Македонија или ако е дека има и други, да се ослободи од ослободителната епика и да се врати на тартанот на кој се одвива политичката трка.

Најголемиот подвиг новиот лидер ќе треба да го оствари во ослободувањето на граѓанството од нивните илузии за државата во секој поглед, а особено во поглед на решавањето на нивните економски и социјални статуси. Да ги соочи со сопствените одговорности без да бега од обврските на државата.

Мора да се обезбедат услови за ангажирање на мртвите капитали на граѓанството. И материјални и ментални.
Може се разбира и да се обиде да исправи некои грешки на Заев, но мора да знае дека Зоран не заминува затоа што грешеше, туку затоа што беше премногу добар за стандардите на заедницата, не затоа што ги продаваше и предаваше националните интереси туку затоа што ги афирмираше, не низ народни песни игри и ора и низ парадерски тралалајки, туку низ цврстите форми на меѓународните стандарди.
Ете, почитувани, ова е телеграмата што преку Фејсбук ја испраќам до возбуденото членство на сдсм пред утрешното гласање. Поради временската разлика моето студио мораше да гласа денеска.

Еве го мојот вот:
Ременска-фајф поинтс.
Деспотивски-ејт поинтс.
Енд, мај твелф поинтс гоус туууууу
Диииимитаааар Качевскиииииии
Конгратулејшн.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

SK8 the Infinity

My Hero Academia (Dub)

AnimeFreak Death Note Episode 31

AnimeFreak SK8 the Infinity (Dub)

stream anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

tải go88