(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ТРИЧКО: Сите избори се историски и ќе бидат историски се додека на шаховската табла ги имаме црните коњи и топови на вмро-дпмне

Рано е за опуштање
Луѓето ги одбиваат сугестиите дека овие избори се многу важни.
Не сакаат ниту да чујат дека се историски.

Преку глава им е од историчноста на сенародното изјаснување.
Тоа успокојувачко чувство не е без удел во лефтерноста со која се одвива кампањава.
Не е дека се без основа ваквите расположби.
Јас мислам поинаку.

Сите избори се историски и ќе бидат историски се додека на шаховската табла ги имаме црните коњи и топови на вмро-дпмне.

Ние, почитувани, овој пат не гласаме само за тоа дали за градоначалник на Аеродром ќе го избереме манекенот на злото, кандидатот на македонската тријада и куоминтанг, со се ќелиите на кп во едно, значи, другарот Тим Чо или кандидатот на нормалноста која не секогаш е убава, дали коморската мешина за дување во огнот на катастрофизмот, на огорченоста и очјотот, ќе ја устоличиме на местото на човекот кој стори многу за да го преобрази главниот град на линијата на европската урбаност, функционалност, модерност, чистота и убавина, туку гласаме за тоа дали и во иднина сакаме да се занимаваме со вмрото како огромен тромб во нашиот крвоток.

Нашата битка за демократија, право и правда има многу аспекти, деликатности, угорници и удолници итн, но појдовната работа е да се победи капиталното зло, да се разбие тој тромб, да се исчистат македонските каротиди од масните наслаги на комитлакот. Ова може да биде демократски натпревар само ако го победиме антидемократизмот, фашизмот, цигаризмот, брадестите говна на точак, сераторите врз могилата на нашите спомени, на нашето постоење.

Рано е за опуштање.

loading...

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch Tadaima! Chibi Godzilla Season 2 animepahe Episode 13 dubbed anime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao: Overlord: The Dark Hero anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao demon slayer

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD