(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни

ТРИЧКО: За да говори вака како што денеска говореше Црвенковски човек мора да биде опериран од срам и страв. И од морал, нормално!

Црвено бесрамие

Сензационално научно откритие на конференцијата за Македонија во МАНУ понуди поранешниот премиер, претседател и опозициски лидер, проф. д-р Бранко Црвенковски. Тој ја шокираше домашната и светска научна и поширока јавност со тврдењето дека “Македонија е корумпирана држава во која нема едакавост пред законот, нема правда, нема доверба во судството, нема квалитетно образование во кое дипломите ќе се заслужуваат, а нема да се купуваат“. Долгогодишната интердисциплианарна студија на овој познат политички научник открила и дека “земјата е внатрешно поделена и конфронтирана, дека не може да се изгради консензус за ниту едно прашање дека партиите не се гледаат како конкуренти, туку како непријатели коишто треба да се уништат, а изборите се доживуваат како гладијаторска борба.”
Неверојатно!

Ова е поголем подвиг од оној на експедициите кои беа испратени да откријат влакна на скалпот на Антинијо Милошоски или страшен демант на досегашната општоприфатена научна вистина дека во главата не Мицковски нема ништо, а во душата на поранешниот лидер на СДСМ има само тага и раздор што му ги мешаат катастрофите на неговите мандати.
Како банана на оваа научна торта Црвенковски додал нешто што во слободна интерпретација на помалку супериорните научни манекени на научната конференција во МАНУ беше формулирана вака: освен Европа,постојат уште пет познати континенти и неколку неоткриени, Македонија е континент за себе кој во себе мора да најде сили да се одржии и развива.

Црвенковски ми се виде како јунакот во Ла линеа, Кавандоли му ја брише линијата позади, му ја исполнува дупката пред него, му црта нова рамна линија напред, па скали по кои се искачува на височините на славата со трибина од која само така подготвен можел да си дозволи да истресе вакво количество баналности, не нужно неточни работи, но банални, а во неговиот случај и бесрамни затоа што тој по сите негативности за кои зборуваше би требало да биде на клупата за обвинети, а не на конференции за научни откритија во областа на просерувањето. Од криминалната распределба на националното богатство (некои викаат на своите пријатели) преку класичната корупција, до пумпањето на администрацијата, крахот на медиумскиот сектор, поделеноста на чиј брод го инсталира едрото на груевистичкиот режим преку инсталацијата на малото шаткасто чудовиште во премиерската фотеља, до срањата во образовниот сектор, а, можеби, најмногу, во неверојатната потрошувачка на историското време во националистички и квазипатриотски илузии какви што беа битките за името или за нормативната гаранција на македонската етничка супериорност во статусот и во располагањето со институционалните и економски ресурси, бла бла бла…

За да говори вака како што денеска говореше Црвенковски човек мора да биде опериран од срам и страв.
И од морал, нормално.

Со крај или со почеток на излагањето како традиционалната семка што излегува од анусот на секој македонски политичар кој ќе се фати дека не знае што да прави со себе и со државата: платформа, национална платформа, решението било во национална платформа.

Јебала те платформа.

loading...

go88 ông đồ

download sunwin apk