Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО – АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО

– Не било лесно да се биде пратеник, со Крмов се отепуваме по 10 часа во собрание и на крај пак ништо не се гледа сработено, и сега решивме да се фокусираме само на некои работи, се друго ќе баталиме… Треба да ни се дадат асистенти кои ќе ни помагаат, сега сме сами и тешко ни е многу…

Апасиев во интервју за Инфомакс. Он мисли пратеник е исто како професор на факултет, оди на предавања кога ќе ти текне, таму имаш асистенти кои ринтаат за тебе ти само пиеш кафица и по 2-3 саата на ден и бришка дома да се правиш паметен на социјални мрежи…

Голем на јазик и моќен на говор, но слабо на дела кога треба да се сработи, типична комуњара, сите левичарски општества пропаднале поради мрзата на левичарите, тоа е главниот проблем на сите левичари и целата левичарска идеологија, се повикува на трудот на работникот но без пазарните механизми и капиталистичката сопственичка хиерархија каде шефовите и газдите можат да те избркаат од работа ако не ја постигнеш дневната норма, тоа ги нервира левичарите што не им се работи затоа мразат и шефови и газди и бараат прераспределба на капиталот преку револуција ги мрзи до пари да стигнат со напор мака и талент…

loading...

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Panda-Z: The Robonimation anime episode 30 online free at https://animepahe.cc anime stream

Rosario + Vampire Capu2 (https://kissanime.mx/m/ZKm) Episode 13

Website https://animetv.cc: Watch Big Fish & Begonia animetv Episode Full animetv ge

Roundme: https://roundme.com/@gogoanimelol/about

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimelol/