Сопатничка на мотоцикл загина во сообраќајка во Скопје
Сопатничка на мотоцикл загина во сообраќајка во Скопје
ЗНАЧИ СЕПАК ПРЕДЛОГОТ И НЕ Е ТОЛКУ ЛОШ: Речиси 60 отсто од Бугарите сметаат дека „францускиот предлог“ не ги зема предвид интересите на Бугарија
ЗНАЧИ СЕПАК ПРЕДЛОГОТ И НЕ Е ТОЛКУ ЛОШ: Речиси 60 отсто од Бугарите сметаат дека „францускиот предлог“ не ги зема предвид интересите на Бугарија
Приведен крадец, осуден на казна затвор од 10 години и пет месеци, Приведен скопјанец осуден на две години казна затвор
Приведен крадец, осуден на казна затвор од 10 години и пет месеци, Приведен скопјанец осуден на две години казна затвор
Над 200 луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул
Над 200 луѓе уапсени за време на Парадата на гордоста во Истанбул
Паднати кровови на куќи и згради, откорнати дрвја и бандери во невремето во Делчево
Паднати кровови на куќи и згради, откорнати дрвја и бандери во невремето во Делчево
МВР: 262 санкционирани возачи во Скопје, 58 санкционирани возачи на мотоцикли во Битола, три мотоцикли одземени
МВР: 262 санкционирани возачи во Скопје, 58 санкционирани возачи на мотоцикли во Битола, три мотоцикли одземени
ПРЕМИЕРА: НОВАТА OPEL ASTRA ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА
ПРЕМИЕРА: НОВАТА OPEL ASTRA ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА
Девојче и нејзината мајка тешко повредени во гранатирањето на Киев
Девојче и нејзината мајка тешко повредени во гранатирањето на Киев

Турскиот филантроп Осман Кавала осуден на доживотен затвор, судот го терети дека го финансирал обидот за воен удар во Турција

Турски суд денеска го осуди бизнисменот и активист за човекови права Осман Кавала на доживотен затвор, прогласувајќи го за виновен за обид за соборување на владата преку финансирање на протести низ земјата во 2013 година.

Кавала (64) е во затвор четири и пол години без пресуда и ги негира обвиненијата против себе и 15 други обвинети за протестите во Гези, кои започнаа како мали демонстрации во паркот во Истанбул и прераснаа во антивладини немири низ земјата во кои беа убиени осум демонстранти.

Судот осуди уште неколку обвинети на 18 години затвор за помагање во обид за соборување на власта.

Судот, исто така, соопшти дека одлучил да го ослободи Кавала од обвиненијата за шпионажа поради недостиг на докази.

loading...

bản hack go88 hướng dẫn tải go88 về iphone link vào go88

sunwin máy tính sunwin bị sập chưa sunwin kid