(ВИДЕО) АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА - ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ БИДЕТЕ ОГРАБЕНИ, ЛАЈОНЕС НА ЗОРАН ВИТАНОВ ПРОГЛАСЕНА ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА!
(ВИДЕО) АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА - ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ БИДЕТЕ ОГРАБЕНИ, ЛАЈОНЕС НА ЗОРАН ВИТАНОВ ПРОГЛАСЕНА ЗА ПИРАМИДАЛНА ИЗМАМА ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА!
Шекеринска: Заразениот војник со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје
Шекеринска: Заразениот војник со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БРИСЕЛ: Ние сме народ со гордост - никој не смее да си игра со македонскиот индентитет!
(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БРИСЕЛ: Ние сме народ со гордост - никој не смее да си игра со македонскиот индентитет!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева

УХМР: До крајот на денот снежна покривка насекаде, од четврток постепено затоплување

– Времето денеска ќе биде облачно, студено и ветровито со врнежи од снег, пообилни попладне и во текот на ноќта, особено во југозападните и западните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура насекаде ќе се задржи негативна, во интервал од -7 до -1 степен Целзиусов.

Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), до крајот на денот насекаде ќе се формира снежна покривка, во источните делови до 10 сантиметри, а на запад во пониските подрачја меѓу 20 и 30 сантиметри. На планините на северозапад постојната снежна покривка ќе се зголеми за нови 20 до 30 сантиметри снег.

Времето во Скопје ќе биде облачно, студено и ветровито, од пладне со врнежи од снег, кои ќе продолжат и преку ноќта кога ќе се интензивираат. До крајот на денот ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, а максималната температура ќе достигне до -2 степени.

Од УХМР најавуваат дека следува период на многу студено време со значително потпросечни температури и со умерен до засилен северен ветер.

Утре, посочуваат, ќе се задржи облачно со врнежи од снег, кои ќе бидат пообилни претпладне особено во јужните делови. Снежната покривка насекаде ќе се зголеми. Од понеделник времето ќе биде стабилно. Утринските температурите до среда во најголем дел од земјава ќе бидат под -10, а на места и под -15 степени. Дневните температури ќе се задржат под нулата. Од четврток следува постепено затоплување.

loading...

AnimeFreak animefreaks official website: My Hero Academia 3 Episode 25

ANIMEFLIX animeflix banana fish: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 15 (https://animeflix.nl/m/OzN9/ep-15)