Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

Украсување со штедливи светилки и организиран дочек на Нова година во Кавадарци!

Во Кавадарци ќе има организиран дочек на Новата година на плоштад со локални бендови, диџеи и спектакуларен огномет. Исто така, градот ќе биде декориран во празничен дух и ќе се постават монтажни куќарки.

Општината ќе одвои 1,5 милиони денари за празничната програма, од кои 800 илјади денари за украсување.

Програмата ќе ја реализира Иноватива груп, во соработка со локални културни институции.

И покрај тоа што советниците од опозицијата барале да не се украсува градот со светилки поради енергетската криза, а и да не се трошат пари за прославата поради актуелната пандемија, според градоначалникот Митко Јанчев, организирана забава барале граѓаните, поради тоа што предолго се присутни проблемите од пандемијата.

Исто така, тој посочи дека украсувањето на градот ќе биде со штедливи светилки, кои имаат незначителна потрошувачка на електрична енергија.

loading...

online anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

So I'm a Spider, So What?

anime freak site The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

anime freak site Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone