БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ПРОДОЛЖИ ВАКА - НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДСКИ БОЛЕСТИ ПРВПАТ НАПРАВЕНА ЕКСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И КОСКЕНИ ТКИВА ОД ПОЧИНАТ ДОНОР
БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ПРОДОЛЖИ ВАКА - НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДСКИ БОЛЕСТИ ПРВПАТ НАПРАВЕНА ЕКСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И КОСКЕНИ ТКИВА ОД ПОЧИНАТ ДОНОР
Можност повеќе за сите оние кои во иднина сакаат да студираат на најелитните универзитети во светот - ПСУ "Јахја Кемал" објавува конкурс за доделување на стипендии за средно образование.
Можност повеќе за сите оние кои во иднина сакаат да студираат на најелитните универзитети во светот - ПСУ "Јахја Кемал" објавува конкурс за доделување на стипендии за средно образование.
(ВИДЕО) ЗА ИМИТАЦИИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАВНИ ФАЦИ, ЖАРЕ Е НЕНАДМИНАТ, ПОЧЕСТО ТРЕБА ОВА ДА ГО ПРАВИ...
(ВИДЕО) ЗА ИМИТАЦИИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАВНИ ФАЦИ, ЖАРЕ Е НЕНАДМИНАТ, ПОЧЕСТО ТРЕБА ОВА ДА ГО ПРАВИ...
Семејството Стајиќ донира 1 милион денари на семејството Белчовски кои изгубија ќерка а потоа ги донираа нејзините органи за да се спасат животи
Семејството Стајиќ донира 1 милион денари на семејството Белчовски кои изгубија ќерка а потоа ги донираа нејзините органи за да се спасат животи
ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ЗА АФЕРАТА СО ПАСОШИТЕ ТРЕБА ОДГОВОРНОСТ И ОД ПОЛИЦИСКИ НАЧАЛНИЦИ И ШЕФОВИ НА ОДДЕЛИ ВО АГЕНЦИИТЕ ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ И КОНТРАРАЗУЗНАВАЊЕ!
ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ЗА АФЕРАТА СО ПАСОШИТЕ ТРЕБА ОДГОВОРНОСТ И ОД ПОЛИЦИСКИ НАЧАЛНИЦИ И ШЕФОВИ НА ОДДЕЛИ ВО АГЕНЦИИТЕ ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ И КОНТРАРАЗУЗНАВАЊЕ!
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ
ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ КАЈМАКОВСКИ: Пренесен во болница, поранешната сопруга му дала кафе и му се слошило
ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ КАЈМАКОВСКИ: Пренесен во болница, поранешната сопруга му дала кафе и му се слошило
ОРЦЕ КАМЧЕВ СО СВОИТЕ АДВОКАТИ И БЛИСКИ НОВИНАРИ КАКО ДА ЗАГОВАРА НОВ УСТАВ - ГРАЃАНИ ОД ПРВ И ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА?!?!
ОРЦЕ КАМЧЕВ СО СВОИТЕ АДВОКАТИ И БЛИСКИ НОВИНАРИ КАКО ДА ЗАГОВАРА НОВ УСТАВ - ГРАЃАНИ ОД ПРВ И ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА?!?!

УМЕТНИКОТ ЗЛАТКО ТЕОДОСИЕВСКИ Е НАЈГОЛЕМ КРИТИЧАР НА ВЛАСТА А БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОВАА ВЛАСТ ЛАПАЛ 2 ПЛАТИ ОД ДВА МУЗЕЈА, А ЖЕНА МУ БИЛА ДИРЕКТОР НА БРАЌА МАНАКИ КАДЕ ДОБРО СЕ ОФАЈДИЛА?!

Свиркачи вработени во Национална Галерија и во Музеј на Град Скопје ни велат дека до скоро Златко Теодосиевски земал две плати по една од секоја од овие институции.

Бил вработен во Национална Галерија а работел со договор на дело во Град Скопје па така месечно во неговото џепче влегувале две платички.

Ама овие денови Теодосиевски е многу гласен со критики кон власта. Дали тоа значи дека требало да му се овозможи уште една трета плата да лапа па тогаш можеби ќе бил задоволен?

Иронично, он е од оние што гласно пискаат за хонорарците кои владата не им ги објавува имињата, а тој замислете лапал и плати и хонорари од два музеја и он најде да критикува за хонорарците на владата кои поштено си одработиле за што биле повикани и можеби не се вработени никаде па овој хонорар им е единствен приход?!

ОБНОВЕНО: Сепак дознаваме дека Теодосиевски бил во пензија кога склучил договор со Музеј на град Скопје за 600е месечно, значи малку му била пензијата па лапал и од музеј на град Скопје.

Но она што го дознавме за него дополнително е многу интересно, еве зошто тој станал толкав критичар на власта:

Gledam pishuvash za Zlatko. Fraerov celo vreme zemal dve plati a non-stop ja kritikuva vlasta zatoa sto ne mu dala nekoja funkcija. A, poslednive denovi kritikuva uste povekje zatoa sto zena mu – Gena Teodosievska pred nekoj den ja smenile od direktor na Brakja Manaki zatoa sto navodno i otkrile tajna smetka na koja potrosila desetici iljadi evra za organiziranje na festivalot.

loading...

AnimeTV watch anime dub: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (https://animetv.cc/m/x1Vw) Episode 12

AnimeFreak animefreak: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 2