(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ:
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ:
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица
Совет за македонски јазик: Во предлогот се испочитувани самостојноста и оригиналноста на јазикот
Совет за македонски јазик: Во предлогот се испочитувани самостојноста и оригиналноста на јазикот
Откако Украинците им потопија неколку бродови и ги запукаа со тешка артилерија од новите американски топови, Русите се повлекоа од Змискиот остров
Откако Украинците им потопија неколку бродови и ги запукаа со тешка артилерија од новите американски топови, Русите се повлекоа од Змискиот остров
ТХП: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од деструктивните политики
ТХП: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од деструктивните политики
Пендаровски за утре седница на Советот за безбедност – на дневен ред францускиот предлог
Пендаровски за утре седница на Советот за безбедност – на дневен ред францускиот предлог
УРЕДНИКОТ НА НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК, ПОПОВСКИ ВО КОЛУМНА ЗА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Францускиот предлог е врвна дипломатска приказна како да се понуди решение за еден небулозен спор
УРЕДНИКОТ НА НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК, ПОПОВСКИ ВО КОЛУМНА ЗА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Францускиот предлог е врвна дипломатска приказна како да се понуди решение за еден небулозен спор

УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ НА МАФИЈАТА – ФОКУС: Вишото јавно обвинителство не одобрува Мијалков со кауција да биде во домашен притвор

Во следните неколку дена Апелација ќе треба да пресече дали екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, ќе остане во притвор во истражниот затвор „Шутка“, или ќе му ја прифати гаранцијата од 10,8 милиони евра за да се брани од слобода.

Откако Кривичниот суд неодамна реши да ја одбие гаранцијата, и покрај позитивното мислење од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, односно на обвинителот Артан Ајро, Мијалков поднесе жалба до Апелација.

Предметот го добиле во вторникот, по што го пратиле во Вишото обвинителство. Таму пак била донесена одлука жалбата да се одбие и Мијалков да остане во притвор. Оваа одлука ја донел вишиот обвинителот Бурим Рустеми, кој беше дел од СЈО, а од неодамна беше избран за Виш јавен обвинител, информира Фокус.

loading...

go88 play fun kích hoạt số điện thoại go88 nạp tiền go88 bằng sms

https://tai.sunwin.gg/