(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

УШТЕ ЕДНА ЛАГА НА ВМРО СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР: НЕ БУЛО 15 000е ЗА КАСНУВАЊЕ ОД ПЧЕЛА ВО ОХРИД, ТУКУ САНДАЦИ СО ПЧЕЛИ ПАДНАЛЕ ВРЗ БЕБЕ КОЕ ЕДВАЈ БИЛО СПАСЕНО

НАСЛОВОТ ПИШУВА ЗА КАСНАТ ОД ПЧЕЛИ И ОШТЕТА ОД 15.000 ЕВРА, А ШТО ПИШУВА ВО ТЕКСТОТ, ПОЛЕТАРЦИ МОИ?

„Според образложението од пресудата, пчеларот Лазе Грозданов од село Долно Коњско, Охрид е прогласен за виновен за кривично дело „предизвикување општа опасност“ оти го управувал своето возило во кое имал натоварено пчели. Во образложението стои дека сандаците не биле добро затворени, па од нив излегле рој пчели и го нападнале оштетениот Васко Паскали, кој бил со неговата сопруга и малолетно дете. Паскали со телото го заштитил малото бебе и со трчање се упатил кон неговиот дом. Во моментот на бегање пчелите го касале во пределот на вратот, главата и лицето, по што бил искасан и отечен. Чувствувал тешко дишење и се упатил во охридската Општа болница каде бил сместен на Интерното одделение. Од претрпениот страв и ден денес чувствувал страв од пчели. Судот смета дека од каснувањето на пчелите тужителот се здобил со алергиска реакција и доживеал страв како за себе така и за неговото дете и сопруга“.

Тоа го пишува во самиот текст од СДК.мк, кој предизвика лавина реакции, очигледно, од луѓе што го прочитале само насловот, а не и текстот. Потоа, истиот се користеше за разно разни манипулации, ловења кликови и лајкови од разни портали, јавни личности, политичари, и секако, за големи мисли од малите мозоци на разно-разни инфлуенсер(к)и.

А само замислете се себе, вашето семејство и вашето дете во таква ситуација. Или, да бевме во некоја нормална земја, каде оштетата, а богами и казната, би биле веројатно неколкукратно поголеми.
Затоа, не бидете глупави сомови, читајте ги текстовите во целост, и не се палете како млади мајмуни на наслови и манипулатори кои монетизираат од вашата лековерност и површност.
Не дека ќе ме послушате, ама моја должност кон себе пред сè е да ви кажам, да не биде не било кажано, полетарци мои, најумни на свет 😘

#Poletarac
#SamoProfesionalno
#AluminiumOverMaximum

loading...

stream anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english anime WONDER EGG PRIORITY

free anime online AnimeHeaven Gintama

animeheaven Death Note

Redo of Healer Episode 10

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN