(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

УШТЕ ЕДНО ФИЈАСКО НА МИЦКОВСКИ: Разобличена е антимакедонската и антиевропска кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Црниот пропагандист на ВМРО-ДПМНЕ Богдан Илиевски, познат како „Бетмен“, на 1 декември објавува твит со монтирано видео од стари изјави на Бучковски дадени на 30.04.2020 (за „Радио Европа“) и на 16.02.2019 (за БГНЕС). Во текстот од твитот на Бучковски злонамерно му се припишуваат изјави кои што не ги кажал, а кои понатаму се пренесуваат во идентичните наслови на „Република“ и „Курир“: „Македонците постојат од 44-та, а Бугарите се постар народ, вели Бучковски, кого Заев го одбра да нè брани“ (Република, 02.12.2020 / 10:23) / „Македонците постојат од 44-та, а Бугарите се постар народ, вели Бучковски кој Заев го одбра да нè брани“ (Курир, 02. ДЕКЕМВРИ 2020. @ 11:07).

Црната пропаганда оди дотаму што новинарот Бранко Героски објавува колумна тврдејќи дека Бучковски дека дал интервју како специјален претставник: „Професоре Бучковски, Ви го одземам правото да преговарате со Бугарија во мое име и во име на мојот народ!“, против „крајно спорните и опасни тези што ги изнесовте во Вашето последно интервјуто за бугарски медиум, чиј дел е пренесен во твитот објавен на крајот на овој текст“ (твитот на пропагандистот на ВМРО-ДПМНЕ задолжен за оцрнување на Заев).

Подоцна Героски објавува исправка и извинување до Бучковски и до медиумите, но воопшто не се извинува на сите читатели и граѓани што ги доведе во заблуда:

„Интервјуто на г-н Бучковски е дадено за Телевизија Европа, а не за агенцијата БГНЕС, како што беше претходно напишано. Извинување за ненамерниот превид до него и до двата медиума“.

Меѓутоа, секој новинар знае дека тука нема простор за „ненамерен превид“, туку за флагрантно кршење на новинарските стандарди преку намерно објавување на пропагандно-оцрнувачки тези од Центарот за лаги и манипулации на ВМРО-ДПМНЕ.

Целта на оваа антимакедонска и антиевропска кампања на Центарот за лаги и манипулации на ВМРО-ДПМНЕ е да се направи штета на преговарачкиот процес, да се влошат односите со Бугарија, и да се загрози нашата иднина во ЕУ.

loading...

The World God Only Knows (Dub) Episode 12

Website https://twistmoe.net: Watch Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - Exodus twistmoe Episode 13 teist moe

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeheaven.pro: Watch Xam'd: Lost Memories animeheaven Episode 26 animeheaven unblocked

Gogoanimelol webflow: https://gogoanimelol.webflow.io/

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/animeflixnl