Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ – Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости

Сведоштво на Младен Даскаловски, сведок на инцидентот кој денеска го предизвика обезбедување на Христијан Мицкоски во Вевчани:

Епа драги вевчанци вака беше,

Без никакви лаги и невистини, ви ја презентирам целата вистина околу еден случај, кој веќе се коментира низ јавноста.
Некаде оклу 20:30 часот на терасата во објектот „Госип“, во кој сум сопственик и вработен, во моментот на дешавката келнер, при партиски собир, лице претставено како полицаец со име и презиме

Димитар Димовски, без никакво образложение и без притоа да покаже службена легитимација, почна да бара лични документи и да се заканува на наши гости од непознати причини. На тоа, ЈАС лично реагирав со прашање, „кој е господинот и со кое право истиот легитимира наши гости?“ но, на истото прашање не добив никаков одговор, освен арогантно понашање!

Познавајќи ме мене, како и нашиот објект сите знаете дека без разлика на партиска, верска и било каква припадност, безпрекорно сте дочекани и послужени сите кои сте сакале да не посетите!

На крај, од мое лично име порачувам следно:

НЕ СЕ ПЛАШИМЕ ОД НИКОЈ И НИКОГАШ!

Наша силна страна е правдата, чесноста и слободата!!!

Секој е добредојден, освен тие што на „нивните” им викаат „ШТО БАРАТЕ ТАМУ“ тие не се наши…
Некој ако сака да создади нова иднина на ваков начин, гадно се залажал.

… Со надеж дека Вевчани ќе биде подобро место за сите нас,

loading...