БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО

УШТЕ ОВА ИМ ТРЕБАШЕ НА ВМРОВЦИТЕ: Андонов побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николоски

Откако синоќа амбасадите на Чешка и Словачка во Скопје јасно ги соопштија околностите кои ги спречија да се согласат со предлог заклучоците на Советот и како што велат во заедничкото соопштение – „одредени ентитети од Северна Македонија почнаа да шират неточни информации дека влијаеле на донесувањето на одлуките на Прага и на Братислава поврзани со процесите во самата ЕУ, преку социјалните мрежи свој став изнесе и поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Андонов. Тој го повика потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ да си поднесе оставка и да се повлече од политичкиот живот.

„Го повикувам потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, господинот Александар Николоски да си поднесе оставка од функцијата и да се повлече од политичкиот живот“, сподели на својот Фејсбук профил поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Андонов.

Навистина, господине Николоски нема потреба поради вашите „ЕКСКЛУЗИВНИ” изјави во медиумите кои подоцна се покажуваат како неточни сите ние и целото ВМРО-ДПМНЕ да бидеме заробеници на истите и осрамотени пред нашите пријатели во ЕУ дека сме манипулатори, шириме невистини и не сме сериозни по клучни прашања за нашата татковина Македонија, вели Андонов и додава:

„Вие на овој начин со својата неодговорна измислена “ексклузивна” изјава ја опструиравте ВМРО-ДПМНЕ во своето претставување како идна сериозна власт во Македонија и довербата на нашите партнери во ЕПП и идни партнери од ЕУ во борбата на сите нас за уривање на предавничката власт на СДС ја урнавте. За доброто на Македонија, господине Николоски заминете си колку-толку достоинствено од политиката“.

Во емисијата стадион на Канал 77, Николоски изјави дека Чешка и Словачка се поголеми патриоти од премиерот Зоран Заев и дека нивното вето е резултат на дипломатскиот ангажман на ВМРО ДПМНЕ.
„ВМРО ДПМНЕ работеше со овие држави, да спречат условот историја, да влезе во заклучоците на Европската Унија“, рече Николоски.

loading...

Watch Kyousou Giga (2012) Episode 5

AnimeFLV: Denpa-teki na Kanojo anime episode 2 online free at https://animeflv.uk anime streaming

Website https://animetv.cc: Watch Gall Force 3: Stardust War (Dub) animetv Episode Full best anime tv

Website https://animeheaven.pro: Watch Masamune-kun's Revenge OVA animeheaven Episode Full anime

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimebe/

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/animefreakws