БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!

Утврдена е причината за пожарот што избувнал во автобусот на Беса транс: Банкината влегла во автобусот и го пробила пластичниот резервоар!

Бугарските истражители ја утврдиле причината за избувнувањето на пожарот во автобусот на Беса Транс, но одбија да ги откријат пред објавувањето на официјалните извештаи. Обвинителот Бисер Михајлов и истражителот Мариан Маринов, во емисија на телевизијата Бтв, најавија дека очекуваат вештачењата да завршат најрано до крајот на овој месец. Маринов соопшти дека на автобусот, кој бил произведен во 2007 година, му бил направен ремонт во Турција, за време на кој му била поставена опрема која не е дел од фабричките спецификации, и ќе се истражува квалитетот на материјалите и дали тој одговарал на стандардите.

АВТОБУС ОД 18 ТОНИ НЕМА ШТО ДА ГО ЗАПРЕ. ДЕВЕТТЕ СТОЛБОВИ КОИ ЈА ДРЖАТ БАНКИНАТА СЕ ИСКРШЕНИ КАКО ЧКОРЧИЊА ОД КИБРИТ, И БАНКИНАТА ВЛЕГЛА ВНАТРЕ, ГО ПРОБИВА РЕЗЕРВОАРОТ СО ГОРИВО, КОЈ ШТО Е ПЛАСТИЧЕН, И МОЖЕТЕ ДА СИ ПРЕТСТАВИТЕ КАКВИ ИСКРИ ИЗБИЛЕ ОД ТРИЕЊЕТО, ИЗЈАВИ МАРИНОВ.

Причината за настанувањето на несреќата, првичниот удар во десната банкина на патот, сѐ уште се утврдува. Основната претпоставка е дека е резултат на неприлагодена брзина кон условите на патот. Истражителите утврдиле одредени недостатоци кај сообраќајната сигнализација, кои, според нив, имале влијание, но не биле пресудни за настанувањето на несреќата.

ЈА ИСТРАЖУВАМЕ И ИНФРАСТРУКТУРАТА, ВЕЌЕ ИМАМЕ ПОДГОТВЕНИ ИЗВЕШТАИ ОД ДРЖАВНАТА АГЕНЦИЈА ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ПАТИШТАТА. ВЕДНАШ, СЛЕДНИОТ ДЕН, ТИЕ ГО ПРЕГЛЕДАА ЦЕЛИОТ ДЕЛ ОД ПАТОТ, КОНСТАТИРАА ОДРЕДЕНИ ПРОБЛЕМИ И НЕДОСТАТОЦИ. НО ПОКРАЈ ТОА, ВОЗАЧОТ Е ДОЛЖЕН ДА ГИ СЛЕДИ ПАТОТ И ДА ЈА ПРИЛАГОДИ БРЗИНАТА СО УСЛОВИТЕ НА ПАТОТ, РЕЧЕ МАРИНОВ.

Обвинителот Бисер Михајлов ги отфрли теориите кои се појавија во бугарската јавност, дека автобусот превезувал канти со гориво, пиротехнички средства или хемикалии за производство на наркотици. Михајлов соопшти дека е прерано за покренување обвинение бидејќи истрагата е сѐ уште во почетна фаза и нема конкретни докази за вина.

loading...

anime sites. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season

AnimeHeaven Death Note (Dub)

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

AnimeHeaven Bleach Episode 362

AnimeHeaven My Hero Academia Season 4 Episode 22

tải go88