ПОЧИНА ЕДЕН ОД НАЈСПОСОБНИТЕ МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕНИ - Благоја Дончев, долгогодишниот Претседател на управен одбор и генерален директор на АДИНГ
ПОЧИНА ЕДЕН ОД НАЈСПОСОБНИТЕ МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕНИ - Благоја Дончев, долгогодишниот Претседател на управен одбор и генерален директор на АДИНГ
ДЕНИЗ АБДУЛА: ДЕНЕС ЧАИР ИЗГЛЕДА СОСЕМА ПОИНАКУ, СО НОВИ БУЛЕВАРИ, УЛИЦИ И ВЕЛОПАТЕКИ
ДЕНИЗ АБДУЛА: ДЕНЕС ЧАИР ИЗГЛЕДА СОСЕМА ПОИНАКУ, СО НОВИ БУЛЕВАРИ, УЛИЦИ И ВЕЛОПАТЕКИ
Илиевски на средба со коалициските партнери - На 31-ви сме убедливи победници во КУманово!
Илиевски на средба со коалициските партнери - На 31-ви сме убедливи победници во КУманово!
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б

ВАКВИТЕ СВИЊИ НЕНОРМАЛНИ МЕЃУ НАС СЕ НАШИОТ НАЈГОЛЕМ КОЧНИЧАР И ПРОБЛЕМ ЗА ТОА ДАЛИ ЌЕ НЕ БИДЕ – Позитивен на корона лут што со мајка му не ги примале без маски во амбулантата на Пулмологија викнал другари и го претепале болничарот

Инцидентот кој се случи вчера попладне во модуларната Ковид амбуланта на Пулмологија ја предизвикало момче кое дошло со мајка му а и двајцата биле позитивни на ковид 19.

Двајцата без маски сакале да влезат во амбулантата и кога биле опоменати да не влегуваат без маски и двајцата во исто време заради ковид протоколот момчето почнало да вика и да се заканува и на крај го нападнал болничарот.

Откако си заминале тој повторно се вратил но овој пат со група другари со возила без регистарски таблици влегле во амбулантата и го нападнале болничарот. Кога дошла полиција тие се тепале и со полицајците и се е снимено на безбедносните камери велат за Либертас од Клиниката за пулмологија.

Пред полицијата дури и му се заканувале на болничарот дека кога ќе си оди полицијата тие ќе го сределе.

Инцидентот е пријавен во МВР велат од Пулмологија и додаваат дека ја разбираат паниката и стравот кај граѓаните од пандемијата но не и силеџискиот однос кон медицинскиот персонал и непочитувањето на протоколот во амбуланта да влегуваат без маски а се заразени со вирусот ковид 19.

loading...

Watch Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE The Movie: The Princess in the Birdcage Kingdom Episode Full

AnimeBee: Star Blazers: The Quest for Iscandar anime episode 26 online free at https://animebee.to anime

Rowdy Sumo Wrestler Matsutaro!! (https://animefreak.ws/m/LNK2) Episode 23

Madan no Ou to Vanadis: Tigre-kun to Vanadi-chu Episode 0 (Dub) Episode Full

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animeflixnl.aspx