БРАВО - ШИЛЕГОВ: РЕКОНСТРУИРАВМЕ 40 УЛИЦИ ВО СКОПЈЕ, ПОСТАВИВМЕ 55 КИЛОМЕТРИ НОВ АСФАЛТ!
БРАВО - ШИЛЕГОВ: РЕКОНСТРУИРАВМЕ 40 УЛИЦИ ВО СКОПЈЕ, ПОСТАВИВМЕ 55 КИЛОМЕТРИ НОВ АСФАЛТ!
КУМАНОВСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ГО ЧИСТЕА КУМАНОВО СО ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
КУМАНОВСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ГО ЧИСТЕА КУМАНОВО СО ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
СПАСОВСКИ ОД КУМАНОВО: Да се извиниме на граѓаните затоа што имавме неспособен градоначалник
СПАСОВСКИ ОД КУМАНОВО: Да се извиниме на граѓаните затоа што имавме неспособен градоначалник
МАКСО ВЕЌЕ ПОЧНА ДА ПЛАЧЕ, ПОЧНА ДА СЕ ПРАВДА ЗА ПОРАЗОТ КОЈ ГО ЧЕКА ВО КУМАНОВО
МАКСО ВЕЌЕ ПОЧНА ДА ПЛАЧЕ, ПОЧНА ДА СЕ ПРАВДА ЗА ПОРАЗОТ КОЈ ГО ЧЕКА ВО КУМАНОВО
СПАСОВСКИ: Полно ми е срцето и душата што сме заедно во Средорек, каде што СДСМ никогаш не губел, така и овие избори ја праќаме заедно пораката - во Куманово СДСМ победува!
СПАСОВСКИ: Полно ми е срцето и душата што сме заедно во Средорек, каде што СДСМ никогаш не губел, така и овие избори ја праќаме заедно пораката - во Куманово СДСМ победува!
(ВИДЕО) Заев, Шекеринска и Ковачевски: НАТО пазарот со годишна вредност од 5 милијарди евра стана достапен за македонските компании
(ВИДЕО) Заев, Шекеринска и Ковачевски: НАТО пазарот со годишна вредност од 5 милијарди евра стана достапен за македонските компании
(ВИДЕО) НАУМОСКИ: Ѓорче Петров има тим кој сработи 80% од програмата. Резултатите се видливи а можностите за уште поголем напредок се пред нас
(ВИДЕО) НАУМОСКИ: Ѓорче Петров има тим кој сработи 80% од програмата. Резултатите се видливи а можностите за уште поголем напредок се пред нас
Абдурахмани: „Везешари“ веќе продава јајца во НАТО, ги охрабрувам македонските компании да ја искористат оваа можност, да работиме да ги исполниме условите
Абдурахмани: „Везешари“ веќе продава јајца во НАТО, ги охрабрувам македонските компании да ја искористат оваа можност, да работиме да ги исполниме условите

Вчера делегација на Достоинство положи цвеќе пред споменикот “Мајкино скршено крило“ во чест и спомен на загинатите припадници на поранешната ЈНА кои настрадаа во крвавите војни низ боиштата во Хрватска и Босна при распадот на Југославија

Загинаа за туѓи интереси, во туѓи земји, исто како што Македонците гинеа во Балканските војни и во Првата светска војна во редовите на Бугарската армија во која најчесто беа регрутирани присилно.

Ние како држава и како граѓани сме должни да го чуваме споменот на овие наши млади војници од ЈНА бидејки нивната жртва предизвика силна рекција во јавноста која пак го принуди тогашниот државен врв да го прекине процесот на регрутирање и испраќање на војници од тогаш СР Македонија во редовите на ЈНА.

Вечна им слава.

loading...

Gundam Build Fighters Try: Island Wars (https://animefreak.ws/m/Rgbw) Episode Full

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: Face to Face anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix free

Website https://animepahe.cc: Watch Kono Yo no Hate de Koi wo Utau Shoujo YU-NO Special animepahe Episode Full anime websites

Cplusplus: http://www.cplusplus.com/user/animefreakws

Hubpages: https://hubpages.com/@animeflixnl