(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

(ВИДЕО) Велковски: Над 300 милиони евра странски инвестиции во 2021 година

ВМРО-ДПМНЕ шири невистини и лаги за висината на јавниот долг, за реализација на домашните капитални и странските директни инвестции, порача во реплика пратеникот од СДСМ, Диме Велковски.

„Анализата на јавниот долг изработена од Парламентарната буџетска канцеларија која вели дека јавниот долг не над Мастришкиот договор, туку тој изнесува 59,3 осто. За споредба Словенија има 84 отсто, Хрватска 87 а Црна Гора 100 отсто од БДП. Не е точно ниту дека немало инвестции. Тоа се гледа и по податоците во Технолошко индустриски развојни зони. Во 2016 година бројот на вработени во ТИРЗ изнесувал 6.282 лица, а во 2020 се 12.963 вработени. Просечната плата во ТИРЗ во 2016 изнесувала 19.758 а во 2020 година 29.462 денари.“ истакна Велковски.

Пратеникот Велковски посочи дека во периодот 2017-2021 потпишани се 26 нови договори за инвестции, а во 2021 странските директни инвестиции изнесувале над 300 милиони, со што паѓаат во вода празните обвинувања на опозицијата дека владата на СДСМ не носела странски инвестиции, а сериозен напредок има и во делот на реализација на капиталните расходи кои во 2021 се на ниво од 20 милијарди денари што е најмногу во последните години.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

My Hero Academia Season 5 (Dub)

GoGoAnime Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 4

anime gogo SK8 the Infinity

free anime My Hero Academia Season 2

Horimiya Episode 5