(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!

ВЕЛО МАРКОВСКИ, НОВИОТ ЧЛЕН НА ИЗВРШЕН КОМИТЕТ НА ВМРО-ДПМНЕ – ОД СКАНДАЛ ДИРЕКТОР ДО ,,МИСИЦА” НА МИЦКОВСКИ

Кој е #Вело #Марковски? Па, остана запаметен по тоа што во 2001 година беше разрешен директор на Инфективна клиника. Зошто? Па, нека кажат од ВМРО-ДПМНЕ, беше поставен и разрешен во време на владеењето на Владата на нивен Љубчо Георгиевски.

Чудно, нели? Врвниот му стручен кадар на #Мицкоски за #КОВИД19, беше сменет од директорско место во вмровско време, во 2001 година.
Што би се рекло – изгорен кадар уште пред 20 години.

А, потоа, #Ѓулистана Марковска, неговата екс сопруга, тогаш пратеничка и член на УО на Клинички центар – правеше скандали низ Клинички, му упадна во канцеларија и му се качи на глава на д-р Томе Стефановски. И се пофали дека имале два дуќани како брачен пар во ГТЦ.
Во 2020 не се повеќе брачен пар, а не знаеме што станало со дуќаните, а не ни е ни битно.
Добро, Џули, одамна е на друга страна, но тогаш ,,гинеше” за Вело. Сега и` е јасно ко бел ден колку грешела, но мое е да вадам текстови од нафталин кои ги нема на интернет, а сведочат за сечиј интегритет.
Џули, шЧо напраи?
Ај, сега се` да раскажеш за Велота.

Фото ,,Вест”, 6.09.2001

Јорданка Ивановска Јоци

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch The Mirror: Twin Cities aniwatch Episode 4 watch anime free

AnimeFreak: Sekai Meisaku Douwa: Mori wa Ikiteiru (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws sites like animefreak

Solty Rei (https://animekisa.in/m/jvrp) Episode 26

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Devpost: https://devpost.com/gogoanimebe

Beamng: https://www.beamng.com/members/animeflixnl.443475/