ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ГРАД СКОПЈЕ: ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД МАНИПУЛИРА СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОДНОС НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА УЛИЦА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ
ГРАД СКОПЈЕ: ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД МАНИПУЛИРА СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОДНОС НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА УЛИЦА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Само 9 деца во целата земја кои посетувале градинка од отворањето на градинките на 9 септември биле позитивни на коронавирусот, со лесна симптоматологија, а 4 се веќе оздравени. Вирус е регистриран кај 13 вработени од 311 објекти во земјата

Епидемиолошките анкети на случаите во градинките укажуваат дека главно станува збор за пренос на инфекција надвор од установите. Ова покажува дека дека доследното почитување на протоколите во рамките на установата значи безбеден воспитно-згрижувачки процес за сите.

Денеска, со Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, ја посетивме градинката „Буба Мара“ во населбата Аеродром каде разговаравме со директорката и вработените како се одвива воспитно згружувачкиот процес со спроведување на протоколите.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Hustle Punch animefreak Episode 2 anime freak site

Gatchaman Crowds Insight (https://animedao.nl/m/OzZ) Episode 12

Website https://wcostream.cc: Watch Mazinger Edition Z: The Impact! wcostream Episode 26 wcostream

Toki no Tabibito: Time Stranger (https://gogoanime.be/m/4Q1E) Episode Full

Player: https://player.me/gogoanimelol/about

Pbase: https://pbase.com/animefreakws/profile