ЈОВАНОСКИ: Денеска со гордост стојам пред вас, радосен што сме повторно собрани овде во Прилеп за да се потсетиме на она најдоброто што го направивме во изминатите триипол години за нашата општина
ЈОВАНОСКИ: Денеска со гордост стојам пред вас, радосен што сме повторно собрани овде во Прилеп за да се потсетиме на она најдоброто што го направивме во изминатите триипол години за нашата општина
ФАЛА ТИ ЗАЕВ - Денеска тема на денот е која му била прва женска на Заев, во Груевизмот теми беа крвавиот 27-ми април, упад во А1, дигање во воздух со динамит на Космос, прислушкувањето, СЈО, Скопје 2014-та, местени избори, апсење и тепање новинари и политичари, убиство на Мартин Нешковски
ФАЛА ТИ ЗАЕВ - Денеска тема на денот е која му била прва женска на Заев, во Груевизмот теми беа крвавиот 27-ми април, упад во А1, дигање во воздух со динамит на Космос, прислушкувањето, СЈО, Скопје 2014-та, местени избори, апсење и тепање новинари и политичари, убиство на Мартин Нешковски
Премиерите на Северна Македонија и Холандија, Заев и Руте на трибините во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации
Премиерите на Северна Македонија и Холандија, Заев и Руте на трибините во Амстердам ќе ги бодрат своите репрезентации
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРОБИШТИП, ЛАДИЧ: Денес го потпишав Договорот за набавка на ново противпожарно возило, за кое обезбедивме донација во вредност од 6.000.000 денари од Министерството за локална самоуправа преку Бирото за регионален развој
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРОБИШТИП, ЛАДИЧ: Денес го потпишав Договорот за набавка на ново противпожарно возило, за кое обезбедивме донација во вредност од 6.000.000 денари од Министерството за локална самоуправа преку Бирото за регионален развој
ЛАТАС ПАК КАЗНЕТ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ, ПАК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДЕКА ЌЕ ВИДЕЛЕ ТИЕ УБАВО КОГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ!
ЛАТАС ПАК КАЗНЕТ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ, ПАК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДЕКА ЌЕ ВИДЕЛЕ ТИЕ УБАВО КОГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ!
Хилал Беќири од трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Гостивар: Едно Општество за сите не е само решение за многу деструктивни појави во земјата, туку е и инвестиција за напредок и социјален развој
Хилал Беќири од трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Гостивар: Едно Општество за сите не е само решение за многу деструктивни појави во земјата, туку е и инвестиција за напредок и социјален развој
(ВИДЕО) ГОРАН ПАНДЕВ Е ЦАР: И ЈАС КАКО РОНАЛДО ДА ГИ ТРГНАМ КОКА КОЛИТЕ, ДА СТАВАМ СТРУМКА
(ВИДЕО) ГОРАН ПАНДЕВ Е ЦАР: И ЈАС КАКО РОНАЛДО ДА ГИ ТРГНАМ КОКА КОЛИТЕ, ДА СТАВАМ СТРУМКА
ДЕНЕСКА ВО 18 ЧАСОТ ПОСЛЕДЕН НАСТАП НА НАШИТЕ НА ОВА ЕВРОПСКО, ПОСЛЕДЕН РЕПРЕЗЕНТАТИВЕН НАСТАП НА ГРАНДЕ ПАНДЕВ
ДЕНЕСКА ВО 18 ЧАСОТ ПОСЛЕДЕН НАСТАП НА НАШИТЕ НА ОВА ЕВРОПСКО, ПОСЛЕДЕН РЕПРЕЗЕНТАТИВЕН НАСТАП НА ГРАНДЕ ПАНДЕВ

„Веро“ почнува хуманитарна донаторска акција за децата од СОС Детско село

Во пресрет на новата учебна година, „Веро“ почнува хуманитарна донаторска акција наменета за децата од СОС Детско село со цел да им овозможи успешен почеток на школската година. Сите потрошувачи во Веро маркетите и Jumbo продавниците може да се вклучат во акцијата и да им помогнат на децата од оваа ранлива категорија, обезбедувајќи им услови за поквалитетно образование.
Со купување на посебно означените производи од училишната програма во Веро маркетите и Jumbo продавниците, потрошувачите донираат средства кои се насочуваат во фондот наменет за СОС Детско село. За секој купен ранец тие донираат по 30 денари, за училишен несесер 10 денари, додека за секој купен молив, пенкало, тетратка или боенка потрошувачите донираат по 1 денар. Сите собрани средства во оваа акција, која ќе трае до 15 октомври, ќе бидат наменети за образовните потреби на децата згрижени во СОС Детско село.

– Оваа учебна година почнува во специфични услови кои нѐ исправаат пред навистина голем предизвик. Но и во вакви специфични услови „Веро“ не ги заборава оние на кои нашата помош им е најпотребна, децата без родителска грижа. Образованието е најважната алка за развојот на децата и затоа сакаме на сите дечиња да им овозможиме еднакви услови за да добијат поквалитетно образование. И покрај тоа што кризата ги погоди сите бизнис сектори и има негативно влијание врз целокупната бизнис клима, Веро како општествено одговорна компанија одлучи да ја почне оваа хуманитарна акција и со помош на нашите потрошувачи да им покажеме на децата без родителска грижа дека не се оставени сами. Ова не е прва донаторска акција што ја организира „Веро“, а секако нема да биде ниту последна, бидејќи како компанија секогаш сме подготвени да им излеземе во пресрет на најзагрозените категории граѓани во земјава – вели Петар Денковски, генерален директор на „Веро“.

Граѓаните кои сакаат да се вклучат во оваа донаторска акција треба да ги побараат означените производи од школската програма во кој било Веро маркет или Jumbo продавница. Од менаџментот на Веро се надеваат дека хуманитарната акција ќе биде исклучително успешна и дека ќе се соберат доволно средства кои барем малку ќе придонесат за подобро образование и успешен почеток на учебната година на децата од СОС Детско село.

Од СОС Детско село ја поздравуваат хуманитарната акција на „Веро“ и истакнуваат дека таа има многу големо значење за децата згрижени во оваа организација.
– Благодарни сме што и во ова кризно време, кога речиси сите компании се соочуваат со тешкотии, „Веро“ ја покажува својата големина и не ги заборави дечињата поддржани од СОС Детско село. Нивната хуманитарна акција ќе овозможи да им обезбедиме подобри услови за образование на децата, а со тоа и поквалитетна иднина. Се надеваме дека примерот на „Веро“ ќе биде поттик и за други компании да организираат хуманитарни акции – вели Јулијана Гапо, национален директор на СОС Детско село.

loading...

AniWatch free anime: Naruto: Shippuden Episode 500

4Anime 4anime hunter x hunter: Death Note (Dub) Episode 37