Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат

ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ ЌЕ ЈА ПОМОГНЕ ИНИЦИЈАТИВАТА НА АГРОТИМ ЗА ДОГОВОРНО ПРОИЗВОДСТВО НА ЗЕМЈОДЕЛСКИ КУЛТУРИ

Денеска со земјоделскиот производител на градинарски култури, Јован Петков, ја продолживме мисијата за развој на Договорното производство во Валандовско.

На наше барање, а на големо задоволство, вицепремиерот Фатмир Битиќи покажа интерес да се запознае одблизу со иницијативата на Агротим за здружување на земјоделците и преработувачите во обезбедувањето на што поголеми количини домашна суровина за преработка.

Тоа е во интерес на сите чинители во процесот, од земјоделци, преработувачи и секако Владата како креатор на мерките за поддршка на земјоделството и стопанството.

Во тоа сме согласни сите, па останува само да го продолжиме развојот на Договорното производство со голема поддршка од институциите задолжени за овој сектор.

Му благодариме на вицепремиерот Битиќи за средбата и поддршката на проектот. Тоа земјоделските производители знаат да го почитуваат.

loading...

anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Naruto

ANIMEFLIX Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 21

free anime ANIMEFLIX Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

english anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

anime website My Hero Academia (Dub)

tải go88