Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните

ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ: Во интервју за новиот број на неделникот Kapital кој е достапен од денеска, за прв пат ја најавувам платформата #ЗаТатковинатаСоЉубов , која ќе има за цел да ги спои врвните домашни експерти во функција на долгорочен економски развој на Северна Македонија

#За🇲🇰со❤️
во својата иницијална фаза е замислена како тело кое ќе ги обединува водечките економски експерти во земјава од повеќе различни области: макроекономија, јавни финансии, даноци, инвестиции, царина, претприемништво, човечки капитал, стратешко планирање и др. и ќе претставува своевиден тинк-тенк на државата за сите прашања поврзани со стратешкиот развој на домашната економија. Покана да се приклучат ќе добијат најеминентните економски експерти од сите политички партии, но и оние што не се членови на ниту една политичка опција!
Повеќе за оваа идеја и другите теми во интервјуто кое може да се прочита на овој линк: https://kapital.mk/fatmir-bitiki-zatatkovinatasolubov-ke…/
#ЗаТатковинатаСоЉубов

loading...

X Episode 24

ANIMEFLIX: My Girlfriend Is Shobitch OVA (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl attack on titan animeflix

GoGoAnime: Kirepapa. anime episode 2 online free at https://gogoanime.be gleipnir gogoanime

Animepahe: Soliton no Akuma anime episode Full online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/136163813-kissanimemx

Social msdn: https://social.msdn.microsoft.com/Profile/gogoanimelol