ЗАПОЧНУВА ИЗГРАДБАТА НА ГРАДИНКА ВО НОВА БИТОЛА
ЗАПОЧНУВА ИЗГРАДБАТА НА ГРАДИНКА ВО НОВА БИТОЛА
Мерењата за бучава продолжуваат и наредните денови – уште два угостителски објекти со Решенија за преземање мерки за намалување на гласноста
Мерењата за бучава продолжуваат и наредните денови – уште два угостителски објекти со Решенија за преземање мерки за намалување на гласноста
(ВИДЕО) Македонската авангардна музичка сцена доби ново име – проектот „Луциден сон“ го промовираше својот деби сингл – „Немирно време“
(ВИДЕО) Македонската авангардна музичка сцена доби ново име – проектот „Луциден сон“ го промовираше својот деби сингл – „Немирно време“
СКОПЈЕ ГОДИНАВА ОДБЕЛЕЖУВА 58 ГОДИНИ ОД КАТАСТРОФАЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС
СКОПЈЕ ГОДИНАВА ОДБЕЛЕЖУВА 58 ГОДИНИ ОД КАТАСТРОФАЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП САШКО НИКОЛОВ СПАСИ ДАВЕНИК НА ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП САШКО НИКОЛОВ СПАСИ ДАВЕНИК НА ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје

ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ ВО ПОСЕТА НА ХЕЦ ЗЛЕТОВИЦА: Во моментот се во тек градежни активности за пречистителни страници за питка вода во општините Штип и Свети Николе, додека за Лозово и Карбинци е во тек тендерска постапка за избор на изведувач, за оваа намена се инвестираат 6,5 милиони евра од буџетот на Република Северна Македонија

ℹ️ Денес во официјална посета на ЈП ХС Злетовица и општина Пробиштип присуствуваа заменик претседателот на Владата, Фатмир Битиќи, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Аријанит Хоџа, градоначалникот на Свети Николе, Сашо Велковски, на која се разговараше инвестициите кои Владата ги вложува во ХС Злетовица.

➡️ Во моментот се во тек градежни активности за пречистителни страници за питка вода во општините Штип и Свети Николе, додека за Лозово и Карбинци е во тек тендерска постапка за избор на изведувач, за оваа намена се инвестираат 6️⃣.5️⃣ милиони евра од буџетот на Република Северна Македонија, а тоа ќе значи комплетно затворање на Фаза – 1 од ХС “Злетовица”.

➡️ Владата истовремено води разговори со Европската Инвестициона Банка за нова инвестиција во поглед на Фаза – 2, со што ќе се овозможи наводнување на 3600 хектари обработливо земјиште во општина Пробиштип, додека вредноста на оваа инвестиција е во висина од 2️⃣6️⃣ милиони евра.

➡️ Овие инвестиции во нашата општина и регионот директно ќе придонесат за економски развој, не само на општина Пробиштип, туку и на целиот Источен регион.

loading...

AnimeTV popular anime tv shows: Watch Attack on Titan Final Season Episode 13 (https://animetv.cc/m/WL5Q/ep-13)

WCOStream free anime: Watch Your Lie in April Episode 10