Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Вице премиерот Груби се сретна со Мета во Тирана

Тирана, 22 март – Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и
односи меѓу заедниците, г. Артан Груби за време на неговата посета на
Тирана, беше примен од претседателот Илир Мета.

Патот на заедничката интеграција на Скопје и Тирана кон Европската Унија
беше една од точките на разговорот помеѓу Груби и Мета, опишувајќи го
овој пат како полн со предизвици што мора да се финализираа со успех за
двете земји кои имаат за цел големото европско семејство.

Груби од друга страна ги пофали билатералните односи меѓу двете земји
како на многу високо ниво и истото го истакна Мета кој истотака се
согласи дека двете земји во моментов немаат никакви спорни прашања, со
што се продолжува соработката во повеќе сфери.

Коридорот 8 беше една од точките што беа разгледани на овој состанок,
каде двајцата соговорници истакнаа дека овој проект е од голема важност
бидејќи поврзува повеќе балкански земји и ќе влијае на економскиот
развој на земјите и ќе донесе позитивност кај сите граѓани.

Груби на ова средба ја отвори и темата за Пописот како витален проект за
албанците во земјата и дијаспората, додека заедно со Мета апелираа
масовно да се регистрира дијаспората за да се знае точниот број на
албанци што живеат во РСМ.

loading...

go88 math go88 play go88 go88 mới nhất

shenzhen sunwin intelligent-a pm hack sunwin sunwin âu mỹ