Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА

Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Г. Артан Груби
денес ја прими првата доза на вакцина против Ковид 19.

По вакцинирањето во просториите на поликлиниката Чаир која служи и како Ковид центар, Груби
апелираше до сите граѓани да се пријават за вакцинација на веб-страницата на министерството
за Здравство, vakcinacija.mk бидејќи само на овој начин ќе се постигне имунизација на
целото наше население и во исто време ќе го поразиме овој вирус.

Во продолжение ќе може да ја најдете изјавата на првиот вицепремиер Груби:

„Во согласност со одлуката на Република Северна Македонија, денеска ми дојде редот и мене да
се вакцинирам во поликлиниката Чаир и штотуку го завршив процесот на вакцинација. Сакам да
изразам огромна благодарност до целиот медицински персонал, помошниот персонал кој им помагаат на
граѓаните и помагаат вакцинацијата да продолжува секој ден. Сакам да апелирам до сите граѓани
кои се регистрирани на порталот vakcinacija.mk да одговорат на поканите, да се вакцинираат,
додека оние кои сеуште не се регистрирани да го направат оваа затоа што трае многу кратко, само
неколку минути на порталот за вакцинација и самиот процес на вакцинација е краток и апсолутно
безболен и 100% безбеден, затоа ве повикувам сите да се вакцинирате и да не доцниме да се вратиме на
нашиот вообичаен живот“.

loading...

AnimeFreak watch anime online: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 21 (https://animefreak.ws/m/NpQ3/ep-21)

KissAnime watch anime: Dr. Stone (https://kissanimeonline.com/m/8qKz) Episode 24