БРАВО СДСМ И ДУИ, НАРОДОТ ЌЕ ВЕ НАГРАДИ НА ИЗБОРИ - Македонија најбезбедна земја на Западен Балкан
БРАВО СДСМ И ДУИ, НАРОДОТ ЌЕ ВЕ НАГРАДИ НА ИЗБОРИ - Македонија најбезбедна земја на Западен Балкан
Јотова: Бугарија е под силен европски притисок да се откаже од ветото кон Македонија
Јотова: Бугарија е под силен европски притисок да се откаже од ветото кон Македонија
БРАВО - Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер“ купени преку КОВАКС
БРАВО - Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер“ купени преку КОВАКС
ЗЕМАЛА ПО 200Е ПОТКУП ЗА ОПЕРАЦИЈА: МВР приведе лекарка во Куманово под сомнение за поткуп, во возилото ѝ најде 98 000 денари
ЗЕМАЛА ПО 200Е ПОТКУП ЗА ОПЕРАЦИЈА: МВР приведе лекарка во Куманово под сомнение за поткуп, во возилото ѝ најде 98 000 денари
(ВИДЕО) ТЕМЕЛКОВСКИ: Со поддршка од Владата и други донатори обезбедивме грантови за повеќе од 40 проекти!
(ВИДЕО) ТЕМЕЛКОВСКИ: Со поддршка од Владата и други донатори обезбедивме грантови за повеќе од 40 проекти!
ПАНИКА - ВМРОВЦИТЕ И МАФИЈАТА СЕ ДО СМРТ ИСПЛАШЕНИ: Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже!
ПАНИКА - ВМРОВЦИТЕ И МАФИЈАТА СЕ ДО СМРТ ИСПЛАШЕНИ: Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже!
БРАВО ЗАЕВ, ПОРОДОЛЖИ ТАКА, НАРОДОТ ЌЕ ТЕ НАГРАДИ НА ИЗБОРИ!
БРАВО ЗАЕВ, ПОРОДОЛЖИ ТАКА, НАРОДОТ ЌЕ ТЕ НАГРАДИ НА ИЗБОРИ!
ТЕМЕЛКОВСКИ: Грижата и поткрепата на родовата еднаквост е застапена во активностите на Кисела Вода
ТЕМЕЛКОВСКИ: Грижата и поткрепата на родовата еднаквост е застапена во активностите на Кисела Вода

ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БИТИЌИ НА СРЕДБА СО ЛОКАЛНАТА БИЗНИС ЗАЕДНИЦА ОД ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА

Во текот на вчерашниот ден заедно со заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, и со претседателот на Советот на стопанственици од Кисела Вода, Борис Хрисафов, кој е главен извршен директор на Цементарница УСЈЕ АД, на шесттата седница на Советот на стопанственици со бизнис заедницата од општина Кисела Вода дискутиравме на теми кои можат да го подобрат нејзиното работење.

🔴Заменикот на Претседателот на Владата, Фатмир Битиќи не информираше за актуелната економска состојба во државата, за преземените мерки од страна на Владата, кои имаат за цел подобрување на бизнис климата. Битиќи детално не информираше за новите пакет економски мерки за ревитализација на економијата во услови на пандемија, за пакетот економски мерки кои се резултат на она што бизнис заедницата го истакнува како своја потреба. Во своето излагање, заменикот на Претседателот на Владата, посебно се задржа на поволните кредитни линии кои Владата ги обезбедува, како и на олеснување на процедурите до истите, наведувајќи го примерот за нова кредитна линија наменета за стопанството, а обезбедена од Владата преку Европската банка за обнова и развој.

🔴На состанокот, претставниците на бизнис секторот на нивните прашања ги добија сите потребни одговори, а имаа и можност пред заменикот на Претседателот на Владата, Фатмир Битиќи да даваат предлози за ублажување на економските последици кои се настанати поради пандемијата со вирусот Ковид 19.

🔴Ќе продолжиме да соработуваме со бизнис заедницата, и воедно и благодарам за опшествената одговорност која досега ја имаа покажано во општина Кисела Вода.
🔴За одржувањето на седницата во дворот на компанијата Цементарница УСЈЕ АД, голема благодарност до нејзниот главен извршен директор, Борис Хрисафов.

loading...

ANIMEFLIX: Tamayura: More Aggressive anime episode 12 online free at https://animeflix.nl free anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Dimension W: W Gate Online - Rose's Counseling Room (Dub) animeheaven Episode 5 animeheavens

Website https://animepahe.cc: Watch Yasuke (Dub) animepahe Episode 6 animes online

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/animeflixnl/

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8