СТРАТЕГИЈАТА СО АКЦИСКИ ПЛАН ЗА РАЗВОЈ НА КУЛТУРАTA НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПЕРИОДОТ 2021 – 2030 ГОДИНА
СТРАТЕГИЈАТА СО АКЦИСКИ ПЛАН ЗА РАЗВОЈ НА КУЛТУРАTA НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПЕРИОДОТ 2021 – 2030 ГОДИНА
ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ГРАД СКОПЈЕ: ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД МАНИПУЛИРА СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОДНОС НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА УЛИЦА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ
ГРАД СКОПЈЕ: ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД МАНИПУЛИРА СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОДНОС НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА УЛИЦА ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати

Вицепремиерот Груби ја посети компанијата Бако Натс: Средствата од програмата ИПАРД2, помош за локалните бизниси

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г.Артан Груби,
денеска заедно со заменик директорот на Агенцијата за Финансиска Поддршка во Земјоделството
и Руралниот Развој г.Абдулселам Селами ја посетија компанијата Бако Нутс со седиште во Скопје.

Според првиот вицепремиер компанијата Бако е вистински пример за тоа како треба да се користат
средства како што е програмата ИПАРД 2 и како истите средства да се вратат во инвестиција.

Груби исто така рече дека Република Северна Македонија е лидер во регионот во користењето на
средствата преку програмата ИПАРД 2 и дека нашите компании веќе се на добар пат да го приближат
домашниот земјоделски сектор до европскиот.

Заменик директорот на Агенцијата за Финансиска Поддршка во Земјоделството и Руралниот Развој
г.Абдулселам Селами и сопственикот на компанијата Бако, г.Омер Фејзулаи му соопштија на првиот
вицепремиер Груби дека преку имплементацијата на инвестициите од програмата ИПАРД 2 им се дава
можност на локалните компании да ги модернизираат капацитетите и компаниите кои во овој случај
се опремени со современи машини автоматски ги намалуваат трошоците за производство и со тоа
стануваат поконкурентни на домашниот и странскиот пазар.

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г.Артан Груби, исто
така, рече дека со реализација на нови инвестиции и зголемувањето на домашното производство,
компаниите помагаат да се зголеми бруто домашниот производ, како и економскиот раст на државата а
оваа е добредојдено зголемување во овој период на пандемијата КОВИД-19.

loading...

Inazuma Eleven Go: Kyuukyoku no Kizuna Gryphon (Dub) Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Mirage of Blaze (Dub) 4anime Episode 13 persona 4 the animation

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeTV: Mad Bull 34 anime episode 4 online free at https://animetv.cc free anime tv

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1310194/kiss-anime

Cycling74: https://cycling74.com/author/60e7b942a87778412f9b1c5b