Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите

(ВИДЕО) БИЉАЛИ: Позитивно сум изненаден што смогнале сили заеднички да се договорат 2-3 струи во СДСМ, се покажа дека постои некаков демократски капацитет во таа структура

„Позитивно сум изненаден што смогнале сили заеднички да се договорат 2-3 струи во СДСМ, се покажа дека постои некаков демократски капацитет во таа структура. Есенцијата на политиката е да се најде решение кога позицијата ви е во ќор сокак. Кога имате повеќе претенденти, па суетата од минатото, очекувам дека денеска ќе излезат со кандидат за премиер.

Не сакам да бидам песимист, но претпоставувам дека најлошото е зад нив, па една помлада генерација има сила и енергија може да се фати со сите проблеми. Држави кои до вчера беа банана-држави, направија нешто, влегов во Г20, секогаш зад нив стои некој лидер со идеал.

Можеби е и фашист, како Пиноче. Дали конечно ќе дојдеме до некоја генерација која ќе сфати дека треба да прави нешто за државата? Велат, народот е виновен, затоа што треба народот на клоци да избрка режим кој не ги исполнува обврските. Тоа е улогата на власта, ако таа е мирна, ако нема силни протести, нема критична маса. Тогаш има комотна власт. Крајно време е нешто да се направи“ – вели Мерсел Биљали – универзитетски професор во Студио 10 на ТВ24.

loading...

animeheaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Bleach (Dub) Episode 360

Gintama Episode 199

AnimeHeaven Your Lie in April Episode 15

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

english anime WONDER EGG PRIORITY

tải go88