(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!

(ВИДЕО) Бочварски: Инвестираме во подобрување на патната мрежа во Кочани

Министерството за транспорт и врски во соработка со општина Кочани инвестира во подобрување на локалната патна мрежа. Со заедничка инвестиција од 11 милиони денари, се градат пет нови кружни текови со кои ќе се подобри безбедноста во сообраќајот во Кочани, истакна министерот Благој Бочварски при денешната работна посета во општина Кочани.

Дополнително, потенцира министерот, преку Министерството за транспорт и врски во општина Кочани ќе се реконструираат три локални улици. За едната веќе е склучен договорот и градежните работи започнуваат следната недела, а за останите распишен е јавен повик за реконструкција .

“ Имаме еден убав проект кој го видовме, а тоа е регулацијата на цел еден булевар со пет кружни текови, каде што централната Влада даде поддршка на општина Кочани, а остатокот од средствата ги обезбеди општината и ова е пример како се работи за подобрување на квалитетот на животот на граѓаните. Знам дека во Кочани вака никогаш не се градело, знам дека ова е навистина убав период за градот кај што се гледа дека сите проекти кои со години тлееле, стоеле нереализирани, денеска се во фаза на реализација. Во продолжение на овие кружни текови од следната недела започнува и реконструкција на булеварот” изјави министерот за транспорт и врски Благој Бочварски.

Тој додаде дека со поддршката од централната власт се решава станбеното прашање во Ромската населба и дека наскоро се започнува со изградба на нова социјална зграда со 35 станбени единици.

“ Ова е многу значаен проект за општина Кочани со кој обезбедуваме брз проток на сообраќајот во овој дел на градот. Завршивме два од вкупно пет планирани кружни текови, така да во следната фаза преку централната влада ќе го реконструираме десниот крак од булеварот со до полициската станица. Исто така преку министерството за транспорт и врски добивме поддршка за реконструкција на уште две улици кои се во многу лоша состојба и верувам дека со проектите што ги работиме преку општината ќе придонесеме за подобрување на условите за живеење во Кочани”, изјави Николчо Илијев, градоначалник на општина Кочани.

На новинарско прашање за гасификација на Источниот дел на земјата, министерот Бочварски истакна дека преку постапка за Јавно приватно партнерство која се води во Министерството за економија, со изборот на фирма, приватниот партнер ќе ја гради мрежата во општините. Во меѓувреме истакна министерот, до крај на годината ќе се заврши со изградба на магистралните гасоводи од Неготино до Битола и од Скопје до Гостивар, како и распишување на повикот за изградба на конекторот со Грција.

loading...

MONKART (Dub) (https://gogoanime.be/m/XaYG) Episode 52

WCOStream: Dusk Maiden of Amnesia anime episode 12 online free at https://wcostream.cc free anime

Makeruna!! Aku no Gundan! (https://animedao.nl/m/qrJp) Episode 12

AnimeHeaven: Heartcatch Precure! Movie: Hana no Miyako de Fashion Show... Desu ka!? anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimelol

Sites google: https://sites.google.com/view/wcostream/home