Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот

(ВИДЕО) Бочварски: Македонска Каменица и Саса добиваат модерна патна инфраструктура

Продолжуваме со развој на капиталните инвестиции во државата за време на Ковид кризата.
Ваква темелна реконструкција на регионалниот пат Македонска Каменица – рудник Саса немало од неговата изградба.

Преку ЈПДП вложуваме 2,3 милиони евра за реконструкција на 10 километри од овој пат кој ги поврзува с. Саса и с. Моштица и секако еден од најголемите капацитети во источниот регион рудникот Саса.

Веќе е поставен асфалт на 2 километри, а реконструкцијата продолжува со силна динамика и во идниот период додека дозволуваат временските услови.
Инвестираме 23 милиони евра во овој регион во патната инфраструктура за поквалитетен живот и посилна економија.

Ја искористив приликата да остварам средба со градоначалничката на Македонска Каменица, Соња Стаменкова и да поразговараме за сите проекти кои се реализираат н локално ниво.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Horimiya

AnimeDao TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

High School DxD

animedao AnimeDao Black Clover

My Hero Academia Season 4 Episode 25