Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Бектеши: Шест милиони евра за БЕГ, РЕК Битола има доволно јаглен за непречена работа
Бектеши: Шест милиони евра за БЕГ, РЕК Битола има доволно јаглен за непречена работа
НЕР АД Скопје и Булгартрансгаз може да градат втор интерконектор меѓу Струмица и Петрич
НЕР АД Скопје и Булгартрансгаз може да градат втор интерконектор меѓу Струмица и Петрич
БОМБА НА БОЧВАРСКИ: ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП - РАДОВИШ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПРВ ПАТ ВО НАШАТА 30 ГОДИШНА ИСТОРИЈА ДА ЗАВРШИМЕ ПАТ 4 МЕСЕЦИ ПРЕД РОКОТ!
БОМБА НА БОЧВАРСКИ: ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП - РАДОВИШ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПРВ ПАТ ВО НАШАТА 30 ГОДИШНА ИСТОРИЈА ДА ЗАВРШИМЕ ПАТ 4 МЕСЕЦИ ПРЕД РОКОТ!

(ВИДЕО) Бојко Борисов повикан на распит во полиција, се надева дека ќе излезе жив

Министерот за внатрешни работи на Бугарија му упатил покана за информативен разговор на екс-премиерот Бојко Борисов, соопшти лидерот на ГЕРБ, неочекувано појавувајќи се на денешниот брифинг во седиштето на партијата, посветен на најавата на ГЕРБ дека ќе побара оставка од Централната изборна комисија поради неправилностите и лошата организација на гласањето на дијаспората.

„Тој ме кани да се јавам во четврток во 10 часот на распит кај инспектор задолжен за прибирање на потребните информации. Во поканата пишува дека треба да си носам и лична карта“,

објасни Борисов.

Тој вели дека не му е јасно која е причината поради која е повикан на информативен разговор во Генералниот директорат на полицијата.

„Најверојатно ќе ме прашат зошто сум учествувал на изборите и како ги победив во Софија. Зошто бев нивни лидер? Зошто партијата ми е толку силна дури и кога не сме на власт? ГЕРБ им е коска во грлото. Се надевам дека ќе излезам жив. Може и да ме задржат“,

изјави револтирано Борисов.

Неодамна, техничкиот министер за внатрешни работи, Бојко Рашков, информира дека бившиот премиер ќе биде предмет на проверка поради сомнежите дека вршел притисок врз сведоци. Според неговите зборови, Борисов му упатил смртни закани на некој бизнисмен кому му рекол дека „семејството нема да знае дали го јаде неговото месо“.

Борисов денеска рече дека не се сеќава дека некому вршел притисок, обвинувајќи го актуелниот министер дека тоа е негов манир на однесување.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao One-Punch Man Episode 11

AnimeDao Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

english dubbed anime Dragon Ball Super (Dub)

watch anime AnimeDao Naruto (Dub)

anime website DARLING in the FRANXX (Dub)