ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

(ВИДЕО) БОМБА НА ДИНЕВСКИ – ЕВЕ КОЈ БИЛ ГОЛТАР: МИЛОШОСКИ НЕМАШЕ ЛЕБ ДА ЈАДЕ КОГА ДОЈДЕ ВО ВМРО ДПМНЕ, НОН СТОП БЕШЕ ГЛАДЕН И БЛЕД, ЕДЕН ДЕН ДОЈДЕ И НЕ ИЗВЕСТИ ДЕКА РЕШИЛ ДА ПРЕМИНЕ КАЈ ЅИНГО, МУ ВЕТИЛЕ НЕКОЈА ПАРА ДА МУ ДАДАТ

– 1997-ма Антонио Милошоски беше во младината на ВМРО ДПМНЕ, и нон стоп беше гладен, многу сиромашно дете, блед, никаков… Баш заради тоа го избравме да биде во шаторите на студентските протести личеше како да штрајкува со глад иако им дававме сендвичи…

Еден ден дојде и ни кажа дека ќе преминува кај Ѕинго затоа што му ветиле некоја пара и едвај го разубедивме иако веќе Латас најави на Сител и ги покани и во емисија со Филип Петровски за да ги промовира и врбува. Го натеравме да изглуми дека му се слошило и донесовме партиски активист кој беше на смена во брза помош да глуми дека му дава брза помош, се беше глума.

Александар Диневски поранешен шеф на партиската разузнавачка служба на ВМРО ДПМНЕ, наречена КСИО со која ВМРО ДПМНЕ пробуваше во 90-тите да им контрира на СДСМ кои ги прислушкуваа со ДБК во 90-тите.

Инаку кога беше министер за надворешни работи, Антонио обожавал да затвора ресторани и да работи цел ресторан само за него и трошел големи суми народни пари за гоштевања и скапи вина, тоа се тие фрустрации од детство.

Она што е особено интересно кај него е што негов братучед од Кичево му ја пратил девојката да и помогне партиски да и најдат работа а тој ја направил своја секретарка и после ја оженил, сега му е втора сопруга. Срцка е Антоњо.

Во бомбите на Заев се прослави со разговор во кој на Гоца и предлага да наместат активист на СДСМ во Кичево, да му подметнат документи во станот за да го осудат на затворска казна, а исто така предлага и судии за лустрација, судии кои му сметале во обидот да украде државно земјиште во Пласница и во Македонски Брод, кои се близу Кичево каде неговиот татко ги украде и приватизира здруженијата за возачи.

loading...

go88 đăng nhập mẹo chơi go88 app tài xỉu go88

https://sunwin.fan/