Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

(ВИДЕО) БОМБА НА ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ, ВМРОВЦИТЕ КАКО ПОПАРЕНИ: Досега се запленети 146.278 килограми тутун, внесен во државата како необработен и е пуштен незаконски во промет. Поднесени се кривични пријави по основ на неплатена акциза близу од 5 милиони евра вкупно. Тоа е веќе направено!

Очигледна е нервозата кај пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и станува се поголема. Не нудат решенија во интерес на граѓаните или развојот на државата, си тера иста матрица за ширење невистина и обиди за одбрана на криминал.

Акцијата за заплена на нелегален тутун ја спроведоа институциите врз кои имам координативна надлежност како Вицепремиер за борба против корупцијата и криминал и целосно ја расчистија. Поднесена е и Кривична пријава.

Уште на почетокот на февруари Царинската управа презела мерки и известила надлежни органи за се она што го констатирале, се она што е истражено. Многу пред на овој случај да им текне на ВМРО-ДПМНЕ или да нешто излезете во јавност.

Значи неселективно, бескрупулозно излеговме и констатиравме се, со соодветни пријави.
Не е само овој случај и не е само оваа акција, запленети се 146.278 килограми тутун, внесен во државата како необработен и е пуштен незаконски во промет. Поднесени се кривични пријави по основ на неплатена акциза близу од 5 милиони евра вкупно. Тоа е веќе направено.

Ние така работиме, чесно, отчетно и одговорно.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime website WONDER EGG PRIORITY

sites to watch anime ANIMEFLIX Death Note

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

So I'm a Spider, So What?

watch anime dub SK8 the Infinity