Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ ПО 26-ТИОТ КОНГРЕС, ОТКРИ ПАРТИСКА ТАЈНА КОЈА СДСМ ЈА ЧУВАЛА ОД ЈАВНОСТА 8 МЕСЕЦИ

– За неколку недели почнува со реализација планот ИПИ 2021-2026 кој го правевме 8 месеци во строга тајност, се работи за економски план за инвестиции во сите сфери на општеството, пакет тежок неколку милијарди евра (Мактел од извори во владата дознава дека се работи за 6 милијарди евра) кој го правевме додека дивееше третиот бран и економијата имаше големи проблеми, со тој план очекуваме во земјава во наредните три години да има голем економски бум!

Лидерот на СДСМ по завршувањето на 26-тиот конгрес на СДСМ на кој беа избрани нови членови на ИО, ЦО и нови потпретседатели и нов заменик претседател.

Еве ги новините во СДСМ:

Директорот на ФЗОМ Стево Крстевски, Никица Бачовски, директор на Платежната агенција, Диме Коцев, директор на болницата во Кавадарци… се некои од новите членови на Централниот одбор на СДСМ што е избран попладнево, според информации на „360 степени“ од партијата.

Од актуелните градоначалници, според информациите, во ЦО е избран и Стефан Богоев од Карпош, како и градоначалникот на Валандово, Перо Костадинов…

Од членовите на Владата, во ЦО како нови членови влегуваат вицепремиерот Фатмир Битиќи и министерот за здравство Венко Филипче, кои се споменуваат и како можни нови потпретседатели. Во ЦО остануваат и министерката за образовани Мила Царовска и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, како и Благој Бочварски, министерот за транспорт и врски … Член на ЦО ќе биде и заменик-министерот за финансии Димитар Ковачевски.

Од пратениците, извесен е изборот на Костадин Костадинов за член на ЦО. Во раководството на СДСМ останува и поранешната пратеничка Тања Томиќ…

Како што велат од партијата, 45 од вкупно 120 членови на ЦО се од редовите на младината. Исто така, како што се тврди, се внимавало и на етничката застапеност, така што во ЦО на СДСМ сега има најмалку девет Албанци, како и сите други етнички заедници во земјава.

Предмалку, во партиското седиште на „Бихаќска“, почна првата седница на новиот ЦО, на која треба да биде избран новиот состав на Извршниот одбор, како и новите (или старо-нови) потпретседатели и секретари на владејачката партија.

Во новиот состав на Надзорниот одбор на СДСМ, пак останува досегашниот претседател на ова тело, Горан Сугарески, кој е сега директор на Царинската управа. Меѓу новите членови на НО се Викторија Мадиќ и Бајрам Мустафов…

loading...

GoGoAnime anime stream: Naruto Episode 220

AnimeHeaven attack on titan anime heaven: Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full