МВР УДРИ И ПО ПЕШАЦИТЕ КОИ МИНУВААТ УЛИЦА КАЈ ЌЕ СТИГНАТ И КОГА САКААТ: 198 санкции за прекршоци што ги прават пешаците
МВР УДРИ И ПО ПЕШАЦИТЕ КОИ МИНУВААТ УЛИЦА КАЈ ЌЕ СТИГНАТ И КОГА САКААТ: 198 санкции за прекршоци што ги прават пешаците
Претседателот Пендаровски на пречекот на трофејот на Светското првенство на ФИФА
Претседателот Пендаровски на пречекот на трофејот на Светското првенство на ФИФА
Коњановски: Во период од шест месеци од преземањето на општината, асфалтиравме и реконструиравме улици во должина од осум километри
Коњановски: Во период од шест месеци од преземањето на општината, асфалтиравме и реконструиравме улици во должина од осум километри
Стекнување автокефалност на МПЦ е една од придобивките од Преспанскиот договор, смета професорот Спасеновски
Стекнување автокефалност на МПЦ е една од придобивките од Преспанскиот договор, смета професорот Спасеновски
Владата на Петков може да падне поради Македонија
Владата на Петков може да падне поради Македонија
Ковачевски со ќерката Тамара ќе ја предводи македонската делегација во Италија и Ватикан за денот на сесловенските просветители – Средби со Драги и Петков
Ковачевски со ќерката Тамара ќе ја предводи македонската делегација во Италија и Ватикан за денот на сесловенските просветители – Средби со Драги и Петков
БРАВО - Независниот Синдикат на професионални војници: Позитивно утврден текстот за Предлог-законот, како резултат на добриот социјален дијалог со МО
БРАВО - Независниот Синдикат на професионални војници: Позитивно утврден текстот за Предлог-законот, како резултат на добриот социјален дијалог со МО
СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните
СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните

(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА – Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава

Денеска (20.01.2022) во периодот од 08.00 до 12.00 часот Министерството за внатрешни работи во рамки на оперативната акција „Дозвола“ спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија на возила со кои се врши јавен превоз на патници, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

„Контролирани се 576 автобуси и други возила со кои се врши јавен превоз, а неисправност е утврдена кај 60 возила. Од нив 21 на територија на СВР Тетово, 11 на територија на СВР Штип, девет на територија на СВР Струмица, осум на територија на СВР Скопје… Од овие 60 возила, кај 42 е утврден неисправен уред за запирање, кај пет неисправен уред за управување… Возилата се исклучени од сообраќај и ќе следуваат соодветни поднесоци“, рече Ангеловски

Од страна на инспектори на Државен инспекторат за патен сообраќај и инспектори од единиците на локална самоуправа ( кои исто така учествуваа во акциската контрола) преземени се 18 мерки поради вршење на јавен превоз без лиценца.

„Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, рече Ангеловски.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 7

animes online Mieruko-chan

AnimeHeaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 17

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)

english dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)