Виена и Чаир ја продлабочуваат соработката
Виена и Чаир ја продлабочуваат соработката
Бугарска делегација предводена од амбасадорот на Бугарија во Скопје Ангел Ангелов положи свежо цвеќе на гробот на полковник Борис Дрангов, учесник во Илинденското Востание
Бугарска делегација предводена од амбасадорот на Бугарија во Скопје Ангел Ангелов положи свежо цвеќе на гробот на полковник Борис Дрангов, учесник во Илинденското Востание
Мухамед Зеќири бара да излезе од Шутка, обвинителството не се согласува
Мухамед Зеќири бара да излезе од Шутка, обвинителството не се согласува
Макрон и Шолц го повикаа Путин да ослободи 2.500 борци од Азовстал
Макрон и Шолц го повикаа Путин да ослободи 2.500 борци од Азовстал
Состанок на ЗЕЛС по обвинувањата дека општини направиле долг за струја од 30 милиони евра
Состанок на ЗЕЛС по обвинувањата дека општини направиле долг за струја од 30 милиони евра
Римскиот аквадукт во опасност, се гради патека за крос мотори, предупредува О2 иницијатива
Римскиот аквадукт во опасност, се гради патека за крос мотори, предупредува О2 иницијатива
(ВИДЕО) АЈДЕ МИНИСТЕРКЕ ПРЕЗЕМАЈ МЕРКИ: Манастирот Трескавец се распаѓа - Никој не презема мерки за негова заштита и обнова
(ВИДЕО) АЈДЕ МИНИСТЕРКЕ ПРЕЗЕМАЈ МЕРКИ: Манастирот Трескавец се распаѓа - Никој не презема мерки за негова заштита и обнова
(ВИДЕО) Силниот ветар синоќа направи големи штети во Општина Лозово
(ВИДЕО) Силниот ветар синоќа направи големи штети во Општина Лозово

(ВИДЕО) БРАВО МВР: Пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога од Албанија во вкупна вредност од околу 300.000 евра

Денеска (14.12.2021) полициски службеници од Бирото за јавна безбедност, поточно Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи заедно со САЕ „Тигар“, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и СВР Охрид го лишија од слобода З.С.(57) од Охрид, со што успешно е пресечен уште еден меѓународен канал за транспорт на дрога од Р.Албанија во нашата земја во вкупна вредност од околу 300.000 евра.

Имено З.С., управувајќи патничко возило „мерцедес“, со охридски регистарски ознаки, се упатил во с.Љубаништа, охридско, со намера да изврши неовластено пренесување на дрога и во близина на место викано „Ушине“ од албански државјани преземал пет големи платнени торби во кои имало марихуана во различни пакувања, во вкупна количина од околу 100 килограми.

По ова З.С. се упатил по регионалниот пат Св.Наум кон Охрид, со намера дрогата неовластено да ја пренесе од Охрид за Скопје и поради финансиски долг да ја предаде на купувачи. Во 04.30 часот од страна на полициски службеници возилото било сопрено и при извршен преглед дрогата била пронајдена и одземена, соопшти портпаролот на МВР, Сузана Прањиќ Талевска.

Во координација со Јавен обвинител, СВР Охрид поднесе кривична пријава до ОЈО Охрид против З.С. од Охрид, поради постоење основано сомневање дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, казниво по чл.215 ст.1 од Кривичниот законик.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

AniWatch WONDER EGG PRIORITY Episode 10

ani watch me Tokyo Revengers (Dub)

free anime My Hero Academia Season 2

AniWatch Dragon Ball Z (Dub) Episode 290