Реакција на Павле Трајанов на изјавата на Христијан Мицкоски
Реакција на Павле Трајанов на изјавата на Христијан Мицкоски
Imuno Aktiv - Борете се за вашиот имунитет со најсилниот германски бренд Doppelherz
Imuno Aktiv - Борете се за вашиот имунитет со најсилниот германски бренд Doppelherz
БОМБА ВО СУДНИЦА - ВИСТИНАТА ЗА РЕЖИМОТ ОДЕКНА ОД УСТАТА НА НАЈБЛИСКИТЕ НА ДИКТАТОРОТ - Протуѓер: Со Груевски бевме блиски. Ми спомена дека купил земјиште од 10.000 квадратни метри на Водно
БОМБА ВО СУДНИЦА - ВИСТИНАТА ЗА РЕЖИМОТ ОДЕКНА ОД УСТАТА НА НАЈБЛИСКИТЕ НА ДИКТАТОРОТ - Протуѓер: Со Груевски бевме блиски. Ми спомена дека купил земјиште од 10.000 квадратни метри на Водно
Бектеши: Минималната плата по Нова година ќе биде 18.000 денари, ценовни шокови за струјата не се очекуваат
Бектеши: Минималната плата по Нова година ќе биде 18.000 денари, ценовни шокови за струјата не се очекуваат
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон

(ВИДЕО) БРАВО – По 50 години, се менува азбестниот кров во ООУ,,Ѓорче Петров ‘‘ во Дексион

Започна промената на кровот на ООУ,,Ѓорче Петров‘‘ во населбата Дексион. По 50 години, се вадат азбестните плочи и се поставува нов енегретски ефикасен кров на површина од 3660 метри квадратни.

Новиот кров ќе обезбеди висок степен на енергетска ефикасност со што конечно ќе се реши прблемот со постојниот азбестен кров кој директно влијае врз здравјето на децата и вработените во училиштето.

При изведба на градежните работи, запазени се сите процедури за безбедност при работа. Отклонувањето на азбестните цементни плочи се врши со посебна процедура, а истите потоа се депонираат во депонијата Дрисла.

Со новиот енергетски ефикасен кров ќе се заштеди енергија, ќе се намалат трошоците за загревање , ќе се обезбеди поволна клима за работа.
Општина Ѓорче Петров во рамките на своите надлежности, посветува особено внимание за развој и непречено одвивање на воспитно-образованиот процес и преку Министерството за образование и наука успеа да донесе уште една капитална инвестиција на своја територија.

Според договорот, градежните работи треба да финишираат за 3 месеци.

Во ООУ ,,Ѓорче Петров ‘‘ настава следат 350 ученици, од речиси сите етнички заедници, македонци, албанци, роми, бошњаци, срби, хрвати.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

sites to watch anime SK8 the Infinity (Dub)

free anime AnimeFreak My Hero Academia Season 5 (Dub)

animes online AnimeFreak Dragon Ball Super (Dub)

free anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Attack on Titan Season 2 Episode 8