БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

(ВИДЕО) БРАВО ШИЛЕГОВ – ПУШТЕН ВО УПОТРЕБА БУЛЕВАРОТ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА КОЈ СО ШИРИНА ОД 40 МЕТРА И 6 ЛЕНТИ И ПЕШАЧКИ И ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ Е ВИСТИНСКО СООБРАЌАЈНО РЕМЕК ДЕЛО!

Долго време вториот дел од некогашната улица Босна и Херцеговина беше сообраќајно тесно грло кое го оневозможуваше непречениот проток на возила во северниот дел од градот, резултирајќи со секојдневни метежи и долги колони од автомобили.

Денес, таа е улица е новопроектиран булевар Босна и Херцеговина што претставува дел од секундарниот северен прстен, протегајќи се од крстосницата со улицата Македонско-косовска бригада до крстосницата со булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Со должина од околу 1700 метри, широчина од 40 метри, 6 коловозни ленти, како и пешачки и велосипедски патеки од двете страни, булеварот Босна и Херцеговина е само уште едно од новите модерни европски сообраќајни солуции кои чекор по чекор го доближуваат Скопје до современа и паметна метропола.

#ЧекорПоЧекор #СкопјеЕднаПоинакваПриказна

loading...

WCOStream wcostream cartoons: High School DxD (https://wcostream.cc/m/Zn4) Episode 12

ANIMEFLIX animeflix mha: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 7