Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите

(ВИДЕО) БРАВО: Спасовски во посета на 72-иот реновиран објект – Одделот за заштита на определени личности и објекти, познат како шеста управа

Денеска, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководството на МВР, изврши увид на завршените градежни работи на Одделот за заштита на определени личности и објекти, познат како Шеста управа, при што оствари и работен состанок со раководството на овој Оддел во рамки на Бирото за јавна безбедност во МВР.

Притоа, министерот Спасовски констатираше дека градежните зафати на 72-иот реновиран објект на МВР се квалитетно и навремено завршени, што претставува инвестиција вредна 9,6 милиони денари од Буџетот на МВР. Како што објасни Спасовски, објектот на Шеста управа првично бил изграден од сутерен и два ката, надграден со уште дополнителни два, а дел од него пред реконструкцијата бил во незавидна состојба.

„Со оглед на состојбата на просториите извршени се повеќе градежно-занаетчиски работи на објектот, вклучувајќи ги новите подови во канцелариските простории и ходниците од заедничките простории, замена на вратите во постариот дел од објектот, како и на инсталациите во него, а на целиот објект е направена нова термоизолациона фасада. Санирана е кровната конструкција, поставени се нови олуци, а на стариот дел од објектот старите прозорци се заменети со нови термоизолациони прозорци и извршени се молерофарбарски работи на просториите во објектот”, потенцираше министерот Спасовски.

Министерот Спасовски истакна дека покрај инфраструктурното, ова раководство на МВР континуирано работи и на материјално-техничкото подобрување на овој Оддел, така што во 2018 година вработените во него добија и нови комплет службени униформи, а на крајот од минатата година целосно нови униформи добија повеќе организациони единици во полицијата, меѓу кои токму и припадниците на Одделот за заштита на определени личности и објекти, кои добија дводелна цивилна облека и обувки. За потребите на Одделението за претходница и сообраќајно- ескортно обезбедување при Одделот за заштита на определени личности и објекти, согласно планот за јавни набавки за 2020, беа набавени 30 комплети нова мотоциклистичка опрема што се состои од: чизми, заштитни чевли, кациги, виндјакни, подјакни, пантолони, појаси, ракавици, рефлектирачки елеци и маици – со вкупна вредност на набавката, која беше спроведена после повеќе од десет години, од околу 4 милиони денари.

Спасовски уште еднаш нагласи дека и годинава, како и сите изминати години почнувајќи од 2017 година, МВР продолжува со планските градежно-реконструктивни активности и на други објекти и тоа: во Центарот за обука Идризово, Одделот за граѓански работи во МРТВ, како и изградбата на нова полициска станица Аеродром при СВР Скопје.

„Целта на нашето работење на која остануваме силно посветени е унапредувањето на стандардите за професионално работење на сите вработени во Министерството, не само во поглед на материјално-техничките и инфраструктурни услови за работа, туку и во поглед на стручното, организационото и системско унапредување на работата на Министерството”, порача Спасовски.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online AnimeHeaven Attack on Titan Final Season Part 2

anime online My Hero Academia (Dub)

watch anime free My Hero Academia (Dub)

Dragon Ball Z (Dub) Episode 288

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

tải go88