СТОМАТОЛОЗИТЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ОСТВАРИЈА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРОТ НА ФОНД ЗА ЗДРАВСТВО
СТОМАТОЛОЗИТЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ОСТВАРИЈА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРОТ НА ФОНД ЗА ЗДРАВСТВО
Ковачевски: Oд Скопје до Лондон ќе бараме луѓе, за да ѝ помогнеме на државата
Ковачевски: Oд Скопје до Лондон ќе бараме луѓе, за да ѝ помогнеме на државата
БОМБА НА ТАЧИ: Мнозинството може да стигне до 70 пратеници
БОМБА НА ТАЧИ: Мнозинството може да стигне до 70 пратеници
(ВИДЕО) Заев: Прва стратешка француска инвестиција во енергетскиот сектор, Соларен парк „Стипион“ еден од најголемите во Европа
(ВИДЕО) Заев: Прва стратешка француска инвестиција во енергетскиот сектор, Соларен парк „Стипион“ еден од најголемите во Европа
И ГОЦА СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ГРУЈО - Јанкулоска сведочеше за плацевите на Водно на Груевски: Некогаш донаторите ги даваа парите на Груевски, во партиското седиште имаше сеф во секоја просторија!
И ГОЦА СЕ СВРТЕ ПРОТИВ ГРУЈО - Јанкулоска сведочеше за плацевите на Водно на Груевски: Некогаш донаторите ги даваа парите на Груевски, во партиското седиште имаше сеф во секоја просторија!
ЕВЕ КАКО ВМРО ЈА ПЉАЧКАЛО ДРЖАВАТА: Чинговски сведочеше дека како поштар доставувал пакети за ВМРО-ДПМНЕ, се сомнева дека во некои имало и пари
ЕВЕ КАКО ВМРО ЈА ПЉАЧКАЛО ДРЖАВАТА: Чинговски сведочеше дека како поштар доставувал пакети за ВМРО-ДПМНЕ, се сомнева дека во некои имало и пари
Реакција на Павле Трајанов на изјавата на Христијан Мицкоски
Реакција на Павле Трајанов на изјавата на Христијан Мицкоски
Imuno Aktiv - Борете се за вашиот имунитет со најсилниот германски бренд Doppelherz
Imuno Aktiv - Борете се за вашиот имунитет со најсилниот германски бренд Doppelherz

(ВИДЕО) ЧЛЕНСТВОТО МУ СЕ ПОКЛОНИ НА ЗАЕВ ЗАТОА ШТО 5 ГОДИНИ РЕДИ ПОБЕДИ И УСПЕСИ: ОД 70 ИЛЈАДИ РЕГИСТРИРАНИ ЧЛЕНОВИ НА СДСМ, 60 ИЛЈАДИ ГЛАСАА ЗА ЗАЕВ

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

Во името на Централната изборна комисија, сакам да информирам за изборниот процес и гласањето за време на првите непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ.

Целиот изборен процес е регуларно и успешно завршен. Изборниот денот помина во најдобар ред, без попречувања, согласно утврдените прописи.

СДСМ денеска спроведе транспарентен, демократски внатрепартиски изборен процес согласно сите статутарните одредби и одредбите од Правилникот.

На сите 237 избирачки места во сите 80 општини, во период од 08 часот до 19.00 часот.

Она што е многу важно, директните внатрепартиски избори се спроведоа целосно безбедни за здравјето на сите учесници, со строго почитување на мерките и препораките за заштита на здравјето.

Oд вкупно запишани во избирачкиот список 68.990 активно регистрирани членови, денес до 19.00 часот излезноста на првите непосредни внатрепартиски избори беше 90%

Согласно првичните резултати од 237 избирачки места пристигнаа резултати за 227 избирачки места и од досега пребројаните гласачки ливчиња за кандидатот Зоран Заев гласале 59.240 гласачи, 865 против и има вкупно 277 неважечки ливчиња.

Согласно бројот, односно процентот на преброени гласови, имајќи ја предвид слободно изразената волја на членовите, на првите директни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ е избран Зоран Заев.

Честитки од мое и од името на Централната изборна комисија.

Им благодарам на сите членови кои денеска гласаа, на сите членови на Избирачки одбори, како и на Општинските изборни комисии.

Денеска поставивме нови стандарди во политичкото дејствување, нова пракса во демократските процеси.

Благодарам, повелете доколку има прашања за изборниот процес

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Season 5

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AnimeFreak The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 23

Attack on Titan Season 3 Episode 8