АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

(ВИДЕО) ДРАГАН АНАСТАСОВ ЛАДИЧ: Гордо барам втор мандат за да го довршиме започнатото, да се доврши патната инфраструктура, да се зајакнат капацитетите на веќе постоечките индустрии, да се носат нови инвестиции во нашиот град, да се инвестира во детската заштита, во образованиете и во културата, бидејќи во изминатите четири години покажавме и докажавме дека тоа го знаеме и можеме.

Драги мои сограѓани,
Почитувани пријатели, комшии,

Во изминативе четири години, Јас, Драган Анастасов – Ладич како градоначалник на општина Пробиштип, заедно со мојот тим, ги реализираме најголем дел од проектите кои што ги ветивме пред нашите сограѓани. Во тоа успеавме со многу работа и по пат на грантови и донации. Во исто време општина Пробиштип која беше една од најзадолжените, успеавме да ја раздолжиме за денес да имаме ликвидна и економски стабилна општина.

Од таа причина, со огромна почит, од Вас гордо барам втор мандат за да го довршиме започнатото, да се доврши патната инфраструктура, да се зајакнат капацитетите на веќе постоечките индустрии, да се носат нови инвестиции во нашиот град, да се инвестира во детската заштита, во образованиете и во културата, бидејќи во изминатите четири години покажавме и докажавме дека тоа го знаеме и можеме.

И во наредните четири години, ветувам дека како и до сега, така и во иднина, ќе се борам и ќе помагам на секој еден од Вас, без ралика на неговата политичка определба, без делби и поделби. Ќе продолжам да бидам Градоначалник на сите. Ќе работиме за да обезбедиме средства за секој еден клучен проект.

Во изминатиов период јас и мојот тим се потрудивме до допреме до секој еден од Вас, да ја презентираме новата програма и да Ви ги кажеме нашите планови за наредните четири години. Имавте можност и преку телевизиското соочување да ги слушнете моите планови и да го запознаете мојот противкандидат.

Вие, мои сограѓани одлучувате дали општина Пробиштип ќе продолжи по патот на демократијата и слободното мислење или ќе се вратиме на едно време кога стравот беше единствена опција.
Вие одлучувате дали ќе продолжиме по патот на просперитет или ќе дозволиме некој да не врати во мрачното минато.

Советничката листа предводена од Оливер Андовски е тимот кој ќе ги носи најважните одлуки во наредните 4 години. Без мнозинство во Советот, нема да биде лесно да успееме во планираното.
Затоа, Во недела, на 17-ти октомври заедно со Вашите најблиски, излезете, гордо, храбро, достоинствено, одлучно и заокружете дупла 12!
За вашите деца, за вашите родители, за вашите најблиски, за општина Пробиштип да продолжи по вистинскиот пат.

loading...

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animebee.to: Watch Fist of the North Star: The Ray Saga (Dub) animebee Episode Full anime stream

WCOStream: Arata: The Legend anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream harley quinn

GoGoAnime: Sore ga Seiyuu!: Petit Uchiage anime episode Full online free at https://gogoanime.be darling in the franxx gogoanime

Animepahe: Yamataro Comes Back anime episode Full online free at https://animepahe.cc kissanime