Резолуција во Конгресот за славење на македонскиот јазик и наследство
Резолуција во Конгресот за славење на македонскиот јазик и наследство
БРИТАНИЈА ЈА ОБВИНИ МОСКВА ДЕКА САКА ДА ПОСТАВИ ПРОРУСКА ВЛАДА ВО УКРАИНА
БРИТАНИЈА ЈА ОБВИНИ МОСКВА ДЕКА САКА ДА ПОСТАВИ ПРОРУСКА ВЛАДА ВО УКРАИНА
АБРЕ МАКЕДОНЧЕ, КАДЕ ЛЕТАШ: 247 санкции за брзо возење
АБРЕ МАКЕДОНЧЕ, КАДЕ ЛЕТАШ: 247 санкции за брзо возење
ЌЕ СЕ СРЕДИ ОВА РУГЛО ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ: „БУШИ“ ЈА КУПИ ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ ВАРДАР“ ВО СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ, ЌЕ БИДЕ ХОТЕЛ
ЌЕ СЕ СРЕДИ ОВА РУГЛО ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ: „БУШИ“ ЈА КУПИ ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ ВАРДАР“ ВО СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ, ЌЕ БИДЕ ХОТЕЛ
ЛУЃЕ НЕ СИ ИГРАЈТЕ СО СУДБИНАТА, НЕ ВОЗЕТЕ ПИЈАНИ, МОЖЕ ДА УБИЕТЕ НЕКОГО А И СЕБЕСИ: МВР ФАТИ 20 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ВО СКОПЈЕ, 17 ВО ТЕТОВО, 15 ВО СТРУМИЦА, 11 ВО БИТОЛА...
ЛУЃЕ НЕ СИ ИГРАЈТЕ СО СУДБИНАТА, НЕ ВОЗЕТЕ ПИЈАНИ, МОЖЕ ДА УБИЕТЕ НЕКОГО А И СЕБЕСИ: МВР ФАТИ 20 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ВО СКОПЈЕ, 17 ВО ТЕТОВО, 15 ВО СТРУМИЦА, 11 ВО БИТОЛА...
Денеска ќе биде многу студено и ветровито
Денеска ќе биде многу студено и ветровито
Вселенскиот патријарх Вартоломеј на премиерот Ковачевски му ја честита новата функција
Вселенскиот патријарх Вартоломеј на премиерот Ковачевски му ја честита новата функција
ГЕРМАНЦИТЕ СИ ЈА ПОКАЖАА ПАК СВОЈАТА СЕБИЧНОСТ И ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ЈА ВИДОВМЕ ЗА ВРЕМЕ НА ХИТЛЕР: ОДБИВААТ ДА И ПОМОГНАТ НА УКРАИНА ЗА ДА НЕ СИ ГИ ЗАГРОЗАТ СВОИТЕ ЕКОНОМСКИ ИНТЕРЕСИ ПОВРЗАНИ СО ЕФТИНИОТ РУСКИ ГАС
ГЕРМАНЦИТЕ СИ ЈА ПОКАЖАА ПАК СВОЈАТА СЕБИЧНОСТ И ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ЈА ВИДОВМЕ ЗА ВРЕМЕ НА ХИТЛЕР: ОДБИВААТ ДА И ПОМОГНАТ НА УКРАИНА ЗА ДА НЕ СИ ГИ ЗАГРОЗАТ СВОИТЕ ЕКОНОМСКИ ИНТЕРЕСИ ПОВРЗАНИ СО ЕФТИНИОТ РУСКИ ГАС

(ВИДЕО) ДРАМА НА АЛФА – КУРТОНИТЕ ГО ИЗНЕРВИРАА СТАРИОТ АНДОВ: ЌЕ ВЕ ИЗБРКАМ ОД КАНЦЕЛАРИЈА БЕ, АКО ВЛАДАТА НЕ БЕШЕ ПАТРИОТСКА, ДО СЕГА СТО ПАТИ ЌЕ СЕ ДОГОВОРЕА СО БУГАРИТЕ И НЕМАШЕ ДА ИМА ВЕТО ОД БУГАРИЈА!

Вистинска драма се случуваше на интервјуто со Андов на Алфа со куртоните Момировски и тој другиот што никој не го знае. Откако почнаа да го напињаат дека владата била предавничка, Андов иако на 90 години почна да вика на цел глас:

– Абе ништо не правиме, вака не се прави интервју само нешто мешате баби и жаби и само гунџате. Ако не беше владата патриотска досега сто пати ќе се договореа со Бугарите и немаше да има вето, само џабе урлате и правите паника бе еј! – викаше Андов а овие како попарени куртоните седеа на другиот крај на масата.

Драмата почнува некаде на средина од интервјутo, 50-та минута:

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

english anime AnimeFreak TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

animefreaktv That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AnimeFreak The Rising of the Shield Hero (Dub)

AnimeFreak Naruto