ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

(ВИДЕО) ДРАМА НАД СРБИЈА, ОВА СЕ ТИЕ ТРАУМИ ОД ВОЈНАТА: Босанец сакал да го урне авионот, бидејќи летот бил пренасочен за Белград а он не ги сакал Србите

Сулејман Имамовиќ, дански државјанин со потекло од Босна и Херцеговина, е човекот кој синоќа се обидел да ја отвори вратата на патнички авион кој патувал од Билунд (Данска) до Тузла (Босна и Херцеговина). Причината за неговиот обид, според видеата кои ги снимиле дел од патниците, е што летот бил пренасочен кон Белград, бидејќи густата магла во Тузла не дозволувала слетувања.

Имамовиќ е уапсен по слетувањето во Белград и против него е поднесена кривична пријава и тоа за делата – загрозување на безбедноста во авиосообраќајот но и за поттикнување национална, расна и верска нетрпеливост.

Како што пишуваат повеќе балкански медиуми, инцидентот се случил во авион на Визер. Откако на патниците им било соопштено дека авионот не може да слета во Тузла поради густата магла и дека ќе слетаат во Белград, еден од патниците станал од своето седиште и се обидел да ја отвори вратата од авионот.

Со помош на другите патници и персоналот во авионот, тој бил совладан и спречен во намерата. Но, тука не завршува инцидентот.

Зошто ме водите во Србија?

„Да ви ја е..м мајката српска… да ви ја е..м мајката балиска…зошто ќутите… зошто ме водите во Србија?“. Ова се само дел од навредливите зборови со кои Имамовиќ им се обраќа на останатите патници откако не успеал да ја отвори вратата.

Потоа, како што може да се види и од видеото, Имамовиќ плука кон дел од патниците.

Останатите патници се обидуваат да го смират, но тој им одговара – „Нема да се смирам. Ќе го срушам авионот. Ќе се самоубијам, ќе ја убијам и жената и детото. Но, ќе ви е..м мајка на сите“.

Во смирувањето учествува и неговата сопруга но во еден момент и нејзе и се заканува дека ќе ја убие.

На крај, неколкумина од мажите кои го држеле го бутнале на подот бидејќи немало друг начин како да го смират.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia Season 2

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

watch anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)